ايرنا/ معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري با اشاره به ثبت‌نام هيات‌هاي عزاداري و مذهبي در سال جاري گفت: ۴۰۰ هيات مذهبي در استان در سامانه بيرق ثبت نام و مجوز فعاليت دريافت کردند.

حجت الاسلام عزيزالله ميراحمدي، معاون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري روز شنبه افزود: در استان يک هزار و ۴۰۰ هيات مذهبي فعال است که بر اساس مصوبه ستاد ملي کرونا، هيات‌هاي مذهبي بايد در سامانه بيرق ثبت‌نام و تعهدنامه رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و ضوابط ستاد ملي کرونا را امضاء کنند.
وي اظهار داشت: از ۲ شب گذشته نيز بازرسي از هيات‌هاي مذهبي و همچنين مکان‌هاي برگزاري مراسم از سوي بازرسان و کارشناسان سازمان تبلغيات آغاز شده است، تا مجوز فعاليت به هيات‌هاي که ثبت نام کرده‌اند، اعطا شود.
معاون اداره کل تبليغات اسلامي استان، بر انجام بازرسي از مکان برگزاري هيات و همچنين نحوه برگزاري مراسم عزاداري در استان تاکيد کرد و گفت: هر هيات موظف است با به کارگيري تعدادي از اعضاي هيات در قالب همياران سلامت، از ورود افراد بدون ماسک و دستکش به هيات جلوگيري و در زمان ورود افراد به هيات با در اختيار قرار دادن مواد ضدعفوني کننده، نسبت به ضدعفوني کردن مکان اقدام کند.
ميراحمدي اظهار داشت: مراسم عزاداري ايام محرم امسال بر اساس دستورالعمل ستاد ملي کرونا برگزار مي‌شود و هرگونه حرکت دسته‌هاي‌ سينه‌زني و زنجيرزني ممنوع و عزاداري هيات‌هاي سينه‌زني و زنجيرزني بايد در جا و در فضاي باز برگزار شود.
وي، با تاکيد بر برگزاري آيين‌هاي عزاداري در فضاي باز و کمتر از ۲ گفت: آيين‌هاي عزاداري در فضاي بسته بايد با يک چهارم ظرفيت فضا باشد و دستورالعمل بهداشتي ستاد ملي کرونا نيز رعايت شود.
ميراحمدي به موضوع نذورات مردم و هيات هاي مذهبي در ماه‌هاي محرم و صفر اشاره کرد و افزود : نذورات مردم بايد به سمت تهيه بسته‌هاي معيشتي و کمک‌هاي مومنانه و همچنين بسته‌هاي بهداشتي سوق داده شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday