ایرنا/ معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ثبت‌نام هیات‌های عزاداری و مذهبی در سال جاری گفت: ۴۰۰ هیات مذهبی در استان در سامانه بیرق ثبت نام و مجوز فعالیت دریافت کردند.

حجت الاسلام عزیزالله میراحمدی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری روز شنبه افزود: در استان یک هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی فعال است که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، هیات‌های مذهبی باید در سامانه بیرق ثبت‌نام و تعهدنامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط ستاد ملی کرونا را امضاء کنند.
وی اظهار داشت: از ۲ شب گذشته نیز بازرسی از هیات‌های مذهبی و همچنین مکان‌های برگزاری مراسم از سوی بازرسان و کارشناسان سازمان تبلغیات آغاز شده است، تا مجوز فعالیت به هیات‌های که ثبت نام کرده‌اند، اعطا شود.
معاون اداره کل تبلیغات اسلامی استان، بر انجام بازرسی از مکان برگزاری هیات و همچنین نحوه برگزاری مراسم عزاداری در استان تاکید کرد و گفت: هر هیات موظف است با به کارگیری تعدادی از اعضای هیات در قالب همیاران سلامت، از ورود افراد بدون ماسک و دستکش به هیات جلوگیری و در زمان ورود افراد به هیات با در اختیار قرار دادن مواد ضدعفونی کننده، نسبت به ضدعفونی کردن مکان اقدام کند.
میراحمدی اظهار داشت: مراسم عزاداری ایام محرم امسال بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا برگزار می‌شود و هرگونه حرکت دسته‌های‌ سینه‌زنی و زنجیرزنی ممنوع و عزاداری هیات‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی باید در جا و در فضای باز برگزار شود.
وی، با تاکید بر برگزاری آیین‌های عزاداری در فضای باز و کمتر از ۲ گفت: آیین‌های عزاداری در فضای بسته باید با یک چهارم ظرفیت فضا باشد و دستورالعمل بهداشتی ستاد ملی کرونا نیز رعایت شود.
میراحمدی به موضوع نذورات مردم و هیات های مذهبی در ماه‌های محرم و صفر اشاره کرد و افزود : نذورات مردم باید به سمت تهیه بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه و همچنین بسته‌های بهداشتی سوق داده شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday