مهر/ فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: با هوشياري و تلاش کارشناسان پليس امنيت اقتصادي استان يک فقره زمين خواري به مبلغ ۴۷۰ ميليارد ريال در استان شناسايي و کشف شد.

سردار غلامرضا جعفري، فرمانده انتظامي هرمزگان اظهار کرد: مأموران اداره مبارزه با جرايم اقتصادي پليس امنيت اقتصادي استان در اجراي طرح سراسري مبارزه با زمين خواري و با هدف رسيدگي به پرونده‌هاي مفاسد اقتصادي با گسترش چتر اطلاعاتي و بهره گيري از شيوه‌هاي پليسي يک فقره تصرف اراضي ملي توسط يک شرکت در جزيره هرمز را شناسايي و موضوع را به صورت ويژه در دستور کار قرار دادند.

وي افزود: مأموران با هماهنگي دادستان دادسراي عمومي و انقلاب بندرعباس با توجه به موقعيت سوق الجيشي، گردشگري بودن منطقه و حساسيت موضوع ضمن تشکيل جلسه با نهادها و ادارات دولتي متولي نگهداري اراضي ملي با تشکيل تيمي مشترک با حضور کارشناسان اداره صنعت و معدن در معيت نمايندگان حقوقي ادارات مرتبط چندين مرحله به جزيره اعزام شدند.

فرمانده انتظامي هرمزگان بيان کرد: پس بررسي‌هاي دقيق صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد شرکت موصوف در سال ۱۳۸۹ زميني به متراژ ۵۰ هزار متر از اداره راه و شهرسازي جهت ساخت مسکن مهر تحويل ليکن اقدام به تصرف غير قانوني ۴۷ هزار متر مازاد توافق انجام شده کرده است که در اين رابطه با دستور فضايي رئيس هيئت مديره شرکت احضار از وي تحقيق، که با توجه به مستندات و مدارک جمع آوري شده به بزه انتسابي اعتراف کرد.

سردار جعفري ارزش زمين‌هاي تصرف شده در اين پرونده را، ۴۷۰ ميليارد ريال عنوان کرده و متذکر شد: متهم با تشکيل پرونده قضائي براي سير مراحل قانوني به دادسرا معرفي شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today