اول فارس/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم گفت: از ابتداي شيوع بيماري «کرونا» تا کنون تعداد ۲ هزار و ۶۷۹ نفر از اهالي جهرم و خفر به اين بيماري مبتلا شده اند.

سيدمجيد ارجمند، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به اينکه در ۲ روز گذشته تعداد ۴۴ نفر بيمار از شهروندان به جمع مبتلايان به «کرونا» افزوده شده اند، گفت:  اين بيماران در حال سپري کردن طول درمان خود هستند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به آخرين وضعيت بيماري «کرونا» در شهرستان هاي جهرم و خفر تا روز جمعه ۳۱ مرداد ماه، افزود: شمار مبتلايان به کوويد۱۹ تا روز گذشته در شهرستان هاي جهرم و خفر به ۲ هزار و ۶۷۹ نفر رسيده است.
وي به تعداد تست هاي گرفته شده از ابتداي شيوع بيماري تا کنون اشاره کرد که تعداد آنها به هشت هزار و ۵۸۷ مورد رسيده است.
ارجمند با اشاره به اينکه شمار بسياري از مبتلايان به «کرونا» در شهرستان جهرم به بهبودي کامل رسيده اند، عنوان کرد: تا کنون تعداد ۲ هزار و ۳۳۱ نفر از بيماران کرونايي در اين شهرستان به بهبودي رسيده و از قرنطينه خارج شده اند.
وي همچنين به تعداد بيماران در حال قرنطينه نيز اشاره کرد و گفت: تعداد کل مبتلايان در قرنطينه ۳۱۵ نفر بوده که مراحل درمان خود را در منزل سپري مي کنند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم ادامه داد: همچنين تعداد کل بيماران بستري مشکوک و مثبت در بخش هاي کروناي بيمارستان پيمانيه ۳۷ نفر بوده که از اين تعداد، ۳۰ بيمار در بخش هاي عمومي و هفت بيمار در بخش آي سي يو بستري هستند.
وي از ترخيص چهار بيمار جديد پس از بهبودي از بيمارستان خبر داد و گفت: تعداد کل جانباختگان ناشي از «کرونا» تا امروز ۶۴ نفر بوده است.
ارجمند در پايان با قدرداني از همت مردم در رعايت اصول بهداشتي خواستار تداوم اين موازين در راستاي کاهش ميزان مبتلايان و هر چه زودتر زدوده شدن اين بيماري از چهره جامعه شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online