کُردپرس/ رئيس اداره پيش‌بيني اداره کل هواشناسي کردستان از وزش شديد باد از امروز تا روز دوشنبه خبر داد که امکان خسارت به دنبال دارد.

بهرام چاره خواه، رئيس اداره پيش‌بيني اداره کل هواشناسي کردستان اظهار داشت: بر اساس بررسي نقشه ها و خروجي مدل هاي هواشناسي از بعدازظهر امروز شنبه تا صبح روز دوشنبه با گذر امواج بارشي از مناطق شمالي و شمال غربي کشور و کاهش پايداري جو، در برخي ساعات به خصوص ساعات بعدازظهر وزش باد شديد همراه با گرد و خاک و افزايش ابر پيش بيني مي‌شود.

وي ادامه داد: طي اين دو روز سرعت وزش باد در کل استان به ويژه در نواحي مرتفع و دشت هاي شمالي و شرقي استان شديد و در محدوده تندباد بوده و امکان بروز خسارت نيز وجود دارد.

چاره خواه با اشاره به اينکه براي فردا در نواحي شمالي استان کردستان، احتمال بارش هاي پراکنده و رگباري دور از انتظار نيست، تصريح کرد: با توجه به غربي بودن جريان ها طي امروز و فردا علاوه بر گرد و خاک محلي، امکان تشکيل و انتقال گرد و خاک از کشورهاي همسايه هم به مناطق غربي و جنوبي استان و متعاقب آن کاهش ديد و کيفيت هوا وجود دارد.

به گفته اين کارشناس هواشناسي، از روز دوشنبه تا پايان هفته هواي استان نسبتا پايدار بوده و فقط در بعدازظهرها افزايش ابر و وزش باد خواهيم داشت.

وي همچنين به دماي هواي استان اشاره کرد که طي امروز تا روز دوشنبه 5 تا 7 درجه سلسيوس دماي حداکثر روزانه کاهش پيدا خواهد کرد.

چاره خواه با يادآوري تندبادي که در راه استان است، به اثرات اين مخاطره که ممکن است منجر به آسيب به سازه هاي کم استحکام اشاره و تاکيد کرد:  با توجه به سرعت وزش بادي که در راه است، حفاظت از سازه هاي کم استحکام و گلخانه اي؛ کنترل دماي گلخانه ها، سالن هاي پرورش قارچ و مرغداري ها، قرار گيري دريچه هاي پرواز کندو عسل در جهت مخالف وزش باد و بستن دريچه ها در زمان  رخداد گردوخاک، اجتناب از کوهنوردي و صعود به ارتفاعات و عدم انجام فعاليت هاي ورزشي در زمان بروز گرد و خاک توصيه مي شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online