آخرين خبر/ جلسه شوراي قضايي استان اردبيل با معرفي حجت الاسلام علوي به عنوان رئيس جديد شوراهاي حل اختلاف استان برگزار شد.

ناصر عتباتي، رئيس کل دادگستري استان اردبيل در اين جلسه ضمن قدرداني از خدمات ابراهيمي رئيس سابق شوراهاي حل اختلاف استان، حجت الاسلام علوي را به عنوان رئيس جديد شوراهاي حل اختلاف است استان معرفي کرد.
رئيس کل دادگستري استان اردبيل با اشاره به سياست‌هاي کلي قوه قضاييه که برگرفته از شرع، قانون و احکام الهي است، افزود: دستگاه قضايي با تأسي از نهضت عاشورا، عدالت‌خواهي و ايستادگي در برابر ظلم و فساد را در سرلوحه خود قرار داده و در اين مسير سعي مي‌کند با پاسداري از ارزشهاي والاي انساني که از مهمترين اهداف نظام اسلامي است به بهترين نحو ممکن آن ها  را محقق سازد.
وي با اشاره به وظايف و رسالت هاي شوراهاي حل اختلاف، از عملکرد شبانه روزي اعضا، دبيران، قضات و کارمندان شوراهاي حل اختلاف قدرداني کرد و گفت: استفاده از ريش سفيدان و معتمدين محلي در قالب استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي براي ايجاد صلح و سازش در پرونده ها يکي از مهمترين رسالت‌هاي شوراي حل اختلاف است که خوشبختانه عملکرد موفق شورا در اين استان توانسته است ميزان قابل ملاحظه‌اي از حجم ورودي پرونده‌ها به محاکم دادگستري  را کاهش دهد.
عتباتي سازش در ۷ پرونده قصاص در سال 99 به همت کار گروه جهادي بخشايش را نمونه ديگري از موفقيت در حوزه صلح و سازش در استان عنوان کرد.
وي خاطرنشان کرد: مسلما تداوم و استمرار موفقيت ها در ترويج فرهنگ صلح و سازش در جامعه در گرو همکاري تعامل و هم افزايي مردم و مسئولان است.
رئيس کل دادگستري استان اردبيل يادآور شد: استان اردبيل و مردم ولايي و حسيني اردبيل از ظرفيت بسيار خوبي در صلح سازش برخوردار است، لذا بايد از اين ظرفيت به نحو مطلوب استفاده شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today