آخرین خبر/ جلسه شورای قضایی استان اردبیل با معرفی حجت الاسلام علوی به عنوان رئیس جدید شوراهای حل اختلاف استان برگزار شد.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این جلسه ضمن قدردانی از خدمات ابراهیمی رئیس سابق شوراهای حل اختلاف استان، حجت الاسلام علوی را به عنوان رئیس جدید شوراهای حل اختلاف است استان معرفی کرد.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به سیاست‌های کلی قوه قضاییه که برگرفته از شرع، قانون و احکام الهی است، افزود: دستگاه قضایی با تأسی از نهضت عاشورا، عدالت‌خواهی و ایستادگی در برابر ظلم و فساد را در سرلوحه خود قرار داده و در این مسیر سعی می‌کند با پاسداری از ارزشهای والای انسانی که از مهمترین اهداف نظام اسلامی است به بهترین نحو ممکن آن ها  را محقق سازد.
وی با اشاره به وظایف و رسالت های شوراهای حل اختلاف، از عملکرد شبانه روزی اعضا، دبیران، قضات و کارمندان شوراهای حل اختلاف قدردانی کرد و گفت: استفاده از ریش سفیدان و معتمدین محلی در قالب استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای ایجاد صلح و سازش در پرونده ها یکی از مهمترین رسالت‌های شورای حل اختلاف است که خوشبختانه عملکرد موفق شورا در این استان توانسته است میزان قابل ملاحظه‌ای از حجم ورودی پرونده‌ها به محاکم دادگستری  را کاهش دهد.
عتباتی سازش در ۷ پرونده قصاص در سال 99 به همت کار گروه جهادی بخشایش را نمونه دیگری از موفقیت در حوزه صلح و سازش در استان عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: مسلما تداوم و استمرار موفقیت ها در ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه در گرو همکاری تعامل و هم افزایی مردم و مسئولان است.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل یادآور شد: استان اردبیل و مردم ولایی و حسینی اردبیل از ظرفیت بسیار خوبی در صلح سازش برخوردار است، لذا باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today