خوزستان اسپرت/ تیم فولاد خوزستان بهترین آمار گل‌های دریافتی دوران حضورش در ادوار مختلف لیگ برتر فوتبال را به ثبت رساند.

شهاب‌الدین گردان دروازه‌بان باتجربه تیم فولاد خوزستان در طی لیگ نوزدهم موفق به ثبت 15 کلین‌شیت شد تا در نیمی از بازی‌های فصل اخیر دروازه‌ی سرخ‌پوشان را بسته نگه دارد.
اوج درخشش سنگربان باتجربه‌ی فولادی‌ها در پنج هفته پایانی لیگ شکل گرفت؛ درست بعد از آن بازی کابوس‌وار مقابل نساجی مازندران که دروازه‌ی فولاد خوزستان سه بار گشوده شد، نوبت به درخشش گردان در هفته‌های انتهایی لیگ رسید و گردان توانست 450 دقیقه متوالی از سنگر تیمش به خوبی دفاع کند و در کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نقش مهمی داشته باشد.
شهاب‌الدین گردان اگرچه از نظر تعداد ثبت کلین‌شیت پایین‌تر از پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان قرار گرفت، اما توانست در کاهش محسوس گل‌های دریافتی فولاد خوزستان نقش داشته باشد. فولادی‌ها در لیگ هجدهم 39 گل را پذیرفته بودند و این عدد در لیگ نوزدهم به‌طرز محسوسی کاهش یافت و به 19 گل رسید.
در مسیر موفقیت شهاب‌الدین گردان و بازگشت وی به دوران اوج، باید به نقش مربی دروازه‌بانان فولاد خوزستان نیز اشاره داشت، نادر غبیشاوی سنگربان اسبق تیم‌های استان که در تابستان سال گذشته کارش را با فولادی‌ها آغاز کرد، در طول لیگ نوزدهم به آماده‌سازی دروازه‌بانان فولادی پرداخت تا یک رکورد جدید دروازه‌بانی برای تیم فولاد خوزستان رقم بخورد. رکوردی که شاید در سایه‌ی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا پنهان ماند و به آن اشاره نشد.
در طی 19 سال برگزاری لیگ برتر فوتبال که تیم فولاد خوزستان در 18 دوره آن حضور داشته است، این برای اولین بار است که تیم سرخ‌پوش جنوبی کمتر از 20 گل در طول فصل دریافت می‌کند.
فولادی‌ها حتی در سال‌هایی که قهرمان لیگ شدند، بیشتر از امسال گل خورده بودند، اما در لیگ نوزدهم با دریافت فقط 19 گل موفق به ثبت کمترین گل خورده‌ی تیم‌شان در طی 18 دوره حضورشان در لیگ برتر شدند.
شایان ذکر است، بهترین آمار گل خورده در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران، متعلق به استقلال تهران است که در هجدهمین دوره این مسابقات با 13 گل همراه بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today