خوزستان اسپرت/ تيم فولاد خوزستان بهترين آمار گل‌هاي دريافتي دوران حضورش در ادوار مختلف ليگ برتر فوتبال را به ثبت رساند.

شهاب‌الدين گردان دروازه‌بان باتجربه تيم فولاد خوزستان در طي ليگ نوزدهم موفق به ثبت 15 کلين‌شيت شد تا در نيمي از بازي‌هاي فصل اخير دروازه‌ي سرخ‌پوشان را بسته نگه دارد.
اوج درخشش سنگربان باتجربه‌ي فولادي‌ها در پنج هفته پاياني ليگ شکل گرفت؛ درست بعد از آن بازي کابوس‌وار مقابل نساجي مازندران که دروازه‌ي فولاد خوزستان سه بار گشوده شد، نوبت به درخشش گردان در هفته‌هاي انتهايي ليگ رسيد و گردان توانست 450 دقيقه متوالي از سنگر تيمش به خوبي دفاع کند و در کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا نقش مهمي داشته باشد.
شهاب‌الدين گردان اگرچه از نظر تعداد ثبت کلين‌شيت پايين‌تر از پيام نيازمند دروازه‌بان سپاهان قرار گرفت، اما توانست در کاهش محسوس گل‌هاي دريافتي فولاد خوزستان نقش داشته باشد. فولادي‌ها در ليگ هجدهم 39 گل را پذيرفته بودند و اين عدد در ليگ نوزدهم به‌طرز محسوسي کاهش يافت و به 19 گل رسيد.
در مسير موفقيت شهاب‌الدين گردان و بازگشت وي به دوران اوج، بايد به نقش مربي دروازه‌بانان فولاد خوزستان نيز اشاره داشت، نادر غبيشاوي سنگربان اسبق تيم‌هاي استان که در تابستان سال گذشته کارش را با فولادي‌ها آغاز کرد، در طول ليگ نوزدهم به آماده‌سازي دروازه‌بانان فولادي پرداخت تا يک رکورد جديد دروازه‌باني براي تيم فولاد خوزستان رقم بخورد. رکوردي که شايد در سايه‌ي کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا پنهان ماند و به آن اشاره نشد.
در طي 19 سال برگزاري ليگ برتر فوتبال که تيم فولاد خوزستان در 18 دوره آن حضور داشته است، اين براي اولين بار است که تيم سرخ‌پوش جنوبي کمتر از 20 گل در طول فصل دريافت مي‌کند.
فولادي‌ها حتي در سال‌هايي که قهرمان ليگ شدند، بيشتر از امسال گل خورده بودند، اما در ليگ نوزدهم با دريافت فقط 19 گل موفق به ثبت کمترين گل خورده‌ي تيم‌شان در طي 18 دوره حضورشان در ليگ برتر شدند.
شايان ذکر است، بهترين آمار گل خورده در تاريخ ليگ برتر فوتبال ايران، متعلق به استقلال تهران است که در هجدهمين دوره اين مسابقات با 13 گل همراه بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today