فارس/ تيم فوتبال بعثت کرمانشاه حاضر در ليگ دسته دو کشور در هفته پاياني مهمان شهرداري ماهشهر بود و پس از 90 دقيقه تلاش به نتيجه يک بر يک دست يافته و با توجه قرار گرفتن در جايگاه 14 جدول گروه ب، به دسته پايين‌تر سقوط کرد.

با توجه به عملکرد ضعيف تيم فوتبال بعثت در هفته‌هاي پاياني ليگ، بعثت بايد زمين بازي را با برد ترک مي‌کرد و دل در گرو لغزش ساير تيم‌ها مي‌بست اما نه آن برد حاصل شد و نه اين لغزش و تيم بعثت با کسب 27 امتياز از رقابت‌هاي ليگ دسته دو خداحافظي کرد.
تيم بعثت ليگ امسال را با هزاران اميد و آرزو شروع کرد و زماني که تيم نفت اميديه و يا شهرداري بندرعباس را با نتيجه مشابه يک بر صفر شکست داد به سوداي صعود فکر مي‌کرد، اما در هفته‌هاي انتهاي ليگ نتايج اين تيم خوب نبود، در هفته بيستم با نتيجه يک بر صفر مغلوب پاس همدان شد؛ در هفته بيست و يک با ملي حفاري اهواز به نتيجه تساوي يک بر يک رضايت داد، در هفته بيست و دو با نتيجه دو بر صفر به مس شهر بابک باخت.
برد در مقابل سردار بوکان در قالب هفته بيست و سه با نتيجه يک بر صفر در کرمانشاه اين تيم را قدري اميدوار کرد اما اين اميد دوام چنداني نداشت و در هفته بعد در مقابل ايرانجوان بوشهر نيز با نتيجه يک بر صفر بازنده بازي بود و با اين نتايج تيم بعثت به قعر جدول چسيبده بود و برد در مقابل زرکان کرج و تساوي در مقابل شهداري ماهشهر در هفته بيست و پنج و بيست و شش نيز تيم را نجات نداد و اين تيم سرانجام به ليگ پايين‌تر سقوط کرد.
يک پيشکسوت فوتبال در خصوص دلايل ضعف تيم بعثت گفت: مهمترين دليل ضعف تيم بعثت را مي‌توان وضعيت مالي تيم عنوان کرد چرا که بازيکنان تيم بايد از لحاظ مالي تامين باشند تا بتوانند از حداکثر توان خود در زمين بازي استفاده کنند، اما به نظر مي‌رسد بازيکنان اين تيم با مشکل مالي مواجه بودند.
مجتبي گردکانه ادامه داد: بعد از ضعف مالي، بحث فني بازيکنان و کادر فني نيز از اهميت بسيار بالاي برخوردار است چرا که بازيکنان اين تيم بايد توان فني در حد ليگ دسته دو فوتبال کشور را داشته باشند و از موقعيت‌‌هاي خود در بازي حداکثر استفاده را بکنند از طرف ديگر تعويض مکرر مربيان به شاکله تيم ضربه مي‌زند و زمينه تضعيف تيم مي‌شود.
وي يادآور شد: حمايت مسئولين کلان استان از تيم‌هاي خصوصي يکي از مسائلي است که بايد در خصوص آن واقعا شفاف‌سازي شود، چرا که وقتي پاي صحبت‌هاي مسئولين استان و يا مسئولين ورزش مي‌نشنيم از صحبت ‌هاي نقدي و يا غيرنقدي  به تيم هاي خصوصي سخن به ميان مي‌آورند اما طرف ديگر مسئولين اين تيم ها هميشه از عدم حمايت استان از تيم خود گله دارند.
اين مربي و پيشکسوت فوتبال اضافه کرد: به نظر مي‌رسد رسانه‌ها بايد در خصوص حمايت‌هاي صورت گرفته از تيم ‌هاي خصوصي فعال در فوتبال و فوتسال شفاف ‌سازي انجام دهند تا ادعاي مسئولين تيم‌ها و مسئولين استان مورد ارزيابي قرار بگيرد.
در طرف مقابل سرپرست تيم بعثت کرمانشاه در خصوص وضعيت مالي تيم بعثت، اظهار داشت: قبول داريم که توان مالي تيم بعثت بالا نيست، اما در حد توان خود و در حد عرف ليگ دسته دو به تعهدات خود به بازيکنان عمل کرده‌ايم حتي قبل از اين بازي به هر يک از بازيکنان مبلغي را پرداخت کرده‌ايم تا با انگيزه مضاعف وارد زمين شوند.
کيومرث لرستاني ادامه مي دهد: بازيکنان ما در اين بازي از حداکثر توان خود در زمين مايه گذاشتند، اما علي‌رغم سعي و تلاش بسيار نتوانستند به نتيجه لازم دست پيدا کنند و با کسب نتيجه مساوي دسته سه سقوط کرديم.
لرستاني با اين مطلب که مديرعامل تيم در حمايت از تيم 100درصد بومي خود تنها بود، اضافه کرد: افشين حسني با تکيه بر توان مالي خود با استفاده از يک ترکيب کاملا بومي در کادر فني و بازيکنان در اين رقابت‌‌ها حاضر شد و متاسفانه حمايت‌هاي لازم از اين تيم به عمل نيامد و شايد يکي از دلايل سقوط اين تيم به دسته پايين‌تر همين عدم حمايت باشد.
گفتني است، پيش از اين تيم فوتسال شاهين کرمانشاه نيز که در رقابت‌هاي ليگ برتر فوتسال کشور حاضر بود با کسب نتايج ضعيف به ليگ دسته يک سقوط کرد و اتفاقا مسئولين آن تيم نيز از عدم حمايت مسئولين از تيم گله داشتند، مساله‌اي که پرداختن به خواسته مجبتي گردکانه پيرامون شفاف‌سازي کمک‌هاي صورت گرفته به تيم‌هاي حاضر در سطح اول فوتبال و فوتسال را بيش از پيش واجب مي‌کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today