ایرنا/ تیم‌ استقلال ملاثانی در هفته پایانی رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور به مصاف حریف نه چندان سرسختی می‌رود تا روند صعودی خود را ادامه دهد.

مسابقات فصل جاری لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های ایران به روزهای حساس خود نزدیک شده و رقابت برای صعود به لیگ دسته اول به اوج رسیده است در این بین تیم استقلال ملاثانی نماینده خوزستان از شانس بالایی برای صعود برخوردار است.
در حالی که مسابقات گروه ب با قهرمانی و نایب قهرمانی تیم‌های چوکا تالش و پاس همدان به پایان رسید، اما وضعیت گروه الف این رقابت ها کاملا متفاوت است و پنج تیم مدعی استقلال ملاثانی، خیبر خرم آباد، شهرداری آستارا، شهید قندی یزد و فولاد نوین اهواز شانه به شانه هم برای صعود به لیگ دسته اول رقابت می‌کنند.
تیم استقلال ملاثانی، که نخستین سال حضورش در لیگ دسته دوم ایران را تجربه می‌کند با مربیگری داریوش هرمزی عملکرد خیره کننده‌ای داشته و هم اکنون به دلیل تفاضل گل کمتر در مکان دوم جدول رده بندی قرار دارد این در حالی است که در ابتدای فصل کمتر کسی برای این تیم شانس صعود را قایل می‌شد.
این تیم خصوصی با درایت کادر فنی و نمایش قابل تحسین بازیکنان اغلب جوان و آینده‌دار خود، نگاه‌ها را به خود جلب کرد. البته آبی‌های ملاثانی نباید تصور کنند که کار به پایان رسیده و همچنان تلاششان را ادامه دهند.
این نماینده خوزستان در هفته پایانی رقابت‌ها باید به مصاف میلادمهر تهران برود و نتیجه این بازی فینال‌گونه برای استقلالی‌ها بسیار مهم است.
تیم فولادنوین اهواز دیگر نماینده خوزستان در این فصل، یکی از مدعیان صعود به لیگ یک است. فولادنوین در شرایطی اکنون شانس صعود پیدا کرده که در ابتدای فصل با توجه به جذب نشدن بازیکنان پرهزینه، کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد این تیم بتوانند در رقابت با تیم‌هایی که هزینه زیادی در زمینه جذب بازیکن کرده‌اند، نتایجی خوبی کسب کند.
خط هجومی فولاد نوین نقطه قوت این تیم به شمار می‌رود و از آنجا که شاگردان حسن هوری در هفته پایانی میزبان تیم خیبر خرم آباد هستند تنها در صورت برد این تیم شانس صعود به لیگ بالاتر را دارند. 
براساس آیین‌نامه مسابقات لیگ دسته دوم، تیم‌های اول هر گروه مستقیم به لیگ یک صعود می‌کنند و تیم‌های دوم هر گروه نیز به مرحله پلی‌آف خواهند رفت و برنده این بازی راهی لیگ یک خواهد شد.
تیم های کارون اروند خرمشهر، شهرداری ماهشهر، ملی حفاری و نفت امیدیه چهار نماینده دیگر خوزستان در این پیکارها بودند که تیم کارون خرمشهر به لیگ دسته سوم سقوط کرد و تیم‌های شهرداری ماهشهر، نفت امیدیه و ملی حفاری به ترتیب در مکان‌های چهارم، ششم و دهم جدول رده بندی گروه ب مسابقات قرار گرفتند.
دیدار نمایندگان خوزستان در هفته پایانی گروه الف مسابقات:
یکشنبه ۲ شهریور: استقلال ملاثانی - میلادمهر تهران  (ساعت ۲۰:۱۵ - ورزشگاه تختی اهواز)
فولادنوین اهواز - خیبر خرم آباد (ساعت ۲۰:۱۵ - ورزشگاه اختصاصی فولاد)

 

 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today