ايرنا/ تيم‌ استقلال ملاثاني در هفته پاياني رقابت‌هاي ليگ دسته دوم فوتبال کشور به مصاف حريف نه چندان سرسختي مي‌رود تا روند صعودي خود را ادامه دهد.

مسابقات فصل جاري ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌هاي ايران به روزهاي حساس خود نزديک شده و رقابت براي صعود به ليگ دسته اول به اوج رسيده است در اين بين تيم استقلال ملاثاني نماينده خوزستان از شانس بالايي براي صعود برخوردار است.
در حالي که مسابقات گروه ب با قهرماني و نايب قهرماني تيم‌هاي چوکا تالش و پاس همدان به پايان رسيد، اما وضعيت گروه الف اين رقابت ها کاملا متفاوت است و پنج تيم مدعي استقلال ملاثاني، خيبر خرم آباد، شهرداري آستارا، شهيد قندي يزد و فولاد نوين اهواز شانه به شانه هم براي صعود به ليگ دسته اول رقابت مي‌کنند.
تيم استقلال ملاثاني، که نخستين سال حضورش در ليگ دسته دوم ايران را تجربه مي‌کند با مربيگري داريوش هرمزي عملکرد خيره کننده‌اي داشته و هم اکنون به دليل تفاضل گل کمتر در مکان دوم جدول رده بندي قرار دارد اين در حالي است که در ابتداي فصل کمتر کسي براي اين تيم شانس صعود را قايل مي‌شد.
اين تيم خصوصي با درايت کادر فني و نمايش قابل تحسين بازيکنان اغلب جوان و آينده‌دار خود، نگاه‌ها را به خود جلب کرد. البته آبي‌هاي ملاثاني نبايد تصور کنند که کار به پايان رسيده و همچنان تلاششان را ادامه دهند.
اين نماينده خوزستان در هفته پاياني رقابت‌ها بايد به مصاف ميلادمهر تهران برود و نتيجه اين بازي فينال‌گونه براي استقلالي‌ها بسيار مهم است.
تيم فولادنوين اهواز ديگر نماينده خوزستان در اين فصل، يکي از مدعيان صعود به ليگ يک است. فولادنوين در شرايطي اکنون شانس صعود پيدا کرده که در ابتداي فصل با توجه به جذب نشدن بازيکنان پرهزينه، کمتر کسي پيش‌بيني مي‌کرد اين تيم بتوانند در رقابت با تيم‌هايي که هزينه زيادي در زمينه جذب بازيکن کرده‌اند، نتايجي خوبي کسب کند.
خط هجومي فولاد نوين نقطه قوت اين تيم به شمار مي‌رود و از آنجا که شاگردان حسن هوري در هفته پاياني ميزبان تيم خيبر خرم آباد هستند تنها در صورت برد اين تيم شانس صعود به ليگ بالاتر را دارند. 
براساس آيين‌نامه مسابقات ليگ دسته دوم، تيم‌هاي اول هر گروه مستقيم به ليگ يک صعود مي‌کنند و تيم‌هاي دوم هر گروه نيز به مرحله پلي‌آف خواهند رفت و برنده اين بازي راهي ليگ يک خواهد شد.
تيم هاي کارون اروند خرمشهر، شهرداري ماهشهر، ملي حفاري و نفت اميديه چهار نماينده ديگر خوزستان در اين پيکارها بودند که تيم کارون خرمشهر به ليگ دسته سوم سقوط کرد و تيم‌هاي شهرداري ماهشهر، نفت اميديه و ملي حفاري به ترتيب در مکان‌هاي چهارم، ششم و دهم جدول رده بندي گروه ب مسابقات قرار گرفتند.
ديدار نمايندگان خوزستان در هفته پاياني گروه الف مسابقات:
يکشنبه ۲ شهريور: استقلال ملاثاني - ميلادمهر تهران  (ساعت ۲۰:۱۵ - ورزشگاه تختي اهواز)
فولادنوين اهواز - خيبر خرم آباد (ساعت ۲۰:۱۵ - ورزشگاه اختصاصي فولاد)

 

 
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today