ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۹۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا در این استان به علت حضور در دورهمی‌ها از جمله عروسی، عزا و اجتماعات به این بیماری مبتلا شدند.

رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: بخش زیادی از طغیان بیماری کرونا در این استان به علت بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و حضور در تجمع‌ها و دورهمی‌ها است.
وی با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد آمار کرونای همدان به علت تماس های خانوادگی بوده است بیان کرد: هم اینک وضعیت شهرستان تویسرکان و فامنین قرمز، چهار شهرستان همدان، ملایر، بهار و کبوداهنگ نارنجی، شهرستان‌های رزن، درگزین و نهاوند زرد، و اسدآباد سفید است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۷۴ نهاد اداری این استان خبر داد و گفت: در یک هفته گذشته ۶۵ واحد به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی به مرجهع قضایی معرفی شده و ۲۴ مرکز پلمب شد.
حیدری مقدم اظهار داشت: کنکور سال ۹۹ با توجه به نظارت‌ها و تعامل نیروی انتظامی و مراکز آموزشی به خوبی برگزار شد و تا کنون گزارش نگران کننده‌ای به علوم پزشکی ارائه نشده است.
او اضافه کرد: بازدیدهای سرزده از محل‌های برگزاری آیین عزاداری برای امام حسین(ع) صورت گرفت اما بیشتر عزداران پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده بودند.
وی با بیان اینکه نگرانی جدی در زمینه شیوع کرونا در تعطیلات تاسوعا و عاشورا وجود دارد افزود: چرخش جمعیتی تعطیلی نیمه خرداد موجب بروز مشکلاتی شد بنابراین نگران هستیم که این چرخش جمعیت در روزهای تعطیل پیش رو مجدد موجب طغیان بیماری و بروز مشکلاتی شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today