ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان گفت: ۹۰ درصد بيماران مبتلا به کرونا در اين استان به علت حضور در دورهمي‌ها از جمله عروسي، عزا و اجتماعات به اين بيماري مبتلا شدند.

رشيد حيدري مقدم، رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان اظهار داشت: بخش زيادي از طغيان بيماري کرونا در اين استان به علت بي توجهي به فاصله گذاري اجتماعي و حضور در تجمع‌ها و دورهمي‌ها است.
وي با بيان اينکه حدود ۱۰ درصد آمار کروناي همدان به علت تماس هاي خانوادگي بوده است بيان کرد: هم اينک وضعيت شهرستان تويسرکان و فامنين قرمز، چهار شهرستان همدان، ملاير، بهار و کبوداهنگ نارنجي، شهرستان‌هاي رزن، درگزين و نهاوند زرد، و اسدآباد سفيد است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان از رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در ۷۴ نهاد اداري اين استان خبر داد و گفت: در يک هفته گذشته ۶۵ واحد به علت رعايت نکردن دستورالعمل‌هاي بهداشتي به مرجهع قضايي معرفي شده و ۲۴ مرکز پلمب شد.
حيدري مقدم اظهار داشت: کنکور سال ۹۹ با توجه به نظارت‌ها و تعامل نيروي انتظامي و مراکز آموزشي به خوبي برگزار شد و تا کنون گزارش نگران کننده‌اي به علوم پزشکي ارائه نشده است.
او اضافه کرد: بازديدهاي سرزده از محل‌هاي برگزاري آيين عزاداري براي امام حسين(ع) صورت گرفت اما بيشتر عزداران پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت کرده بودند.
وي با بيان اينکه نگراني جدي در زمينه شيوع کرونا در تعطيلات تاسوعا و عاشورا وجود دارد افزود: چرخش جمعيتي تعطيلي نيمه خرداد موجب بروز مشکلاتي شد بنابراين نگران هستيم که اين چرخش جمعيت در روزهاي تعطيل پيش رو مجدد موجب طغيان بيماري و بروز مشکلاتي شود.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today