ایرنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: به دلیل شرایط قرمز و شیوع بالای بیماری کرونا، برپایی هرگونه شرایط تجمع انسانی از جمله استقرار ایستگاه صلواتی، موکب و چادر عزاداری درنقاط شهری و روستایی این استان ممنوع است.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار کرد: فرمانداران، بخشداران و دهیاران باید در راستای رعایت کامل دستورات بهداشتی در عزاداری‌ها توجه لازم را به کار گیرند و مراقبت کنند.
وی بیان کرد: برخی گزارش‌ها در روزهای اخیر از برپایی آیین‌های عزاداری درچند امامزادگان استان مرکزی ارایه شده که این موراد باید پیگیری شود و مسئولیت آن با اداره کل اوقاف و امور خیریه است چرا که مطابق مصوبه ملی ستاد مقابله با کرونا، برگزاری هر نوع آیین عزاداری در فضاهای سرپوشیده ممنوع است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: گروه‌های بازرسی استان باید روزانه گزارشی خود را از وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیات‌های مذهبی به استانداری اعلام کنند.
اکرمی با اشاره به تعطیلات سه روزه پیش رو، تصریح کرد: مردم باید از سفرهای غیرضروری در این ایام خودداری کنند.
وی اظهار داشت: عزاداری برای امام حسین(ع) عبادتی دلچسب  است اما همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم تاکید ویژه کرده عزاداران و هیات‌های مذهبی باید پروتکل‌های بهداشتی را با دقت رعایت کنند و در این راستا هیچ‌گونه سلیقه  و اجتهاد شخصی معیار نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: برپایی کلاس‌های آموزشی زبان در استان ممنوع شده اما گزارش‌ها حاکی از دایر بودن برخی کلاس‌ها است که باید بررسی لازم در این خصوص صورت گیرد و اگر قرار به تعطیلی است همه باید تعطیل باشند.
اکرمی عنوان کرد: در همه هیات‌های مذهبی همیار پلیس وجود دارد و این افراد باید در حوزه پروتکل‌های بهداشتی نیز همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند و از این ظرفیت در این راستا نهایت بهره‌گیری صورت گیرد.
وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید تمهیدات لازم در خصوص تامین واکسن مورد نیاز آنفلوآنزا را در استان مرکزی به کار گیرد تا مشکلی در این خصوص برای گروه‌های هدف ایجاد نشود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: در ۱۰ روز اخیر به‌طور میانگین روزانه ۱۱۱ نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و روزانه سه و هفت دهم از این بیماران جان خود را از دست داده‌اند.
اکرمی گفت: در تیرماه امسال ۸۶ نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شدند اما این آمار در مردادماه به ۱۰۰ نفر رسید و شمار فوت شدگان نیز از ۵۰ نفر در تیرماه به ۱۱۲ نفر در مردادماه رسیده که بیش از ۲ برابر افزایش یافته است و این جای نگرانی دارد و امید می‌رود با توجه مردم و اعمال برنامه‌های صحیح و سختگیرانه روند این بیماری و کشته‌شدگان ناشی از آن در شهریورماه کاهش یابد.
وی تصریح کرد: مطابق مصوبات ستاد کرونا  هرگونه تجمع نیز آرمستان‌ها ممنوع است و امید است تمکین این دستور  نیز از سوی فرمانداران و مسئولان آرمستان‌ها به صورت ویژه رصد شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today