ايرنا/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مرکزي گفت: به دليل شرايط قرمز و شيوع بالاي بيماري کرونا، برپايي هرگونه شرايط تجمع انساني از جمله استقرار ايستگاه صلواتي، موکب و چادر عزاداري درنقاط شهري و روستايي اين استان ممنوع است.

بهروز اکرمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مرکزي اظهار کرد: فرمانداران، بخشداران و دهياران بايد در راستاي رعايت کامل دستورات بهداشتي در عزاداري‌ها توجه لازم را به کار گيرند و مراقبت کنند.
وي بيان کرد: برخي گزارش‌ها در روزهاي اخير از برپايي آيين‌هاي عزاداري درچند امامزادگان استان مرکزي ارايه شده که اين موراد بايد پيگيري شود و مسئوليت آن با اداره کل اوقاف و امور خيريه است چرا که مطابق مصوبه ملي ستاد مقابله با کرونا، برگزاري هر نوع آيين عزاداري در فضاهاي سرپوشيده ممنوع است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مرکزي ادامه داد: گروه‌هاي بازرسي استان بايد روزانه گزارشي خود را از وضعيت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در هيات‌هاي مذهبي به استانداري اعلام کنند.
اکرمي با اشاره به تعطيلات سه روزه پيش رو، تصريح کرد: مردم بايد از سفرهاي غيرضروري در اين ايام خودداري کنند.
وي اظهار داشت: عزاداري براي امام حسين(ع) عبادتي دلچسب  است اما همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامي هم تاکيد ويژه کرده عزاداران و هيات‌هاي مذهبي بايد پروتکل‌هاي بهداشتي را با دقت رعايت کنند و در اين راستا هيچ‌گونه سليقه  و اجتهاد شخصي معيار نيست.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مرکزي افزود: برپايي کلاس‌هاي آموزشي زبان در استان ممنوع شده اما گزارش‌ها حاکي از داير بودن برخي کلاس‌ها است که بايد بررسي لازم در اين خصوص صورت گيرد و اگر قرار به تعطيلي است همه بايد تعطيل باشند.
اکرمي عنوان کرد: در همه هيات‌هاي مذهبي هميار پليس وجود دارد و اين افراد بايد در حوزه پروتکل‌هاي بهداشتي نيز همکاري خوبي با دانشگاه علوم پزشکي داشته باشند و از اين ظرفيت در اين راستا نهايت بهره‌گيري صورت گيرد.
وي تاکيد کرد: دانشگاه علوم پزشکي بايد تمهيدات لازم در خصوص تامين واکسن مورد نياز آنفلوآنزا را در استان مرکزي به کار گيرد تا مشکلي در اين خصوص براي گروه‌هاي هدف ايجاد نشود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري مرکزي افزود: در ۱۰ روز اخير به‌طور ميانگين روزانه ۱۱۱ نفر در اين استان به ويروس کرونا مبتلا شده‌اند و روزانه سه و هفت دهم از اين بيماران جان خود را از دست داده‌اند.
اکرمي گفت: در تيرماه امسال ۸۶ نفر در اين استان به ويروس کرونا مبتلا شدند اما اين آمار در مردادماه به ۱۰۰ نفر رسيد و شمار فوت شدگان نيز از ۵۰ نفر در تيرماه به ۱۱۲ نفر در مردادماه رسيده که بيش از ۲ برابر افزايش يافته است و اين جاي نگراني دارد و اميد مي‌رود با توجه مردم و اعمال برنامه‌هاي صحيح و سختگيرانه روند اين بيماري و کشته‌شدگان ناشي از آن در شهريورماه کاهش يابد.
وي تصريح کرد: مطابق مصوبات ستاد کرونا  هرگونه تجمع نيز آرمستان‌ها ممنوع است و اميد است تمکين اين دستور  نيز از سوي فرمانداران و مسئولان آرمستان‌ها به صورت ويژه رصد شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today