فارس/ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اجرای طرح کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار را گامی بلند در راستای ارتقای شاخص امنیت و توجه به حقوق شهروندی برشمرد.

علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اجرای کامل دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار را ضرورتی اجتناب ناپذیر در راستای ارتقای شاخص امنیت اجتماعی برشمرد.

وی با تأکید بر لزوم به روز رسانی بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار خاطرنشان: کسب اطلاع از آخرین وضعیت این افراد در محیط زندان و سطح جامعه به موازات اشراف اطلاعاتی و رصد اقدامات آنها، منجر به سلب هرگونه تحرک و اقدام سوء احتمالی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با اتکاء به برنامه‌ریزی دقیق و توسعه زیر ساخت‌های لازم به منظور تقویت سامانه‌های کنترل و پایش می‌توان علاوه بر پیشگیری و مراقبت، از تکرار اعمال مجرمانه نیز جلوگیری کرد.

صالحی با اشاره به لزوم افزایش هزینه‌ ارتکاب مجدد جرم برای مجرمان سابقه‌دار یادآور شد: دستیابی به این هدف تنها در سایه هم افزایی و هماهنگی میان سازمان‌ها و نهادهایی متولی و نظارت و کنترل ویژه از سوی ضابطین محقق می‌شود.

وی افزود: با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از ابزارهای قانونی موجود، رفتارهای مجرمانه بزهکاران سابقه‌دار، حرفه‌ای و خطرناک به صورت مستمر رصد می شود و نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به عنوان متولیان تأمین امنیت با حمایت قاطع دستگاه قضایی در راستای جمع آوری این افراد و کاهش موارد ارتکاب جرایم اقدام می‌کنند.

رئیس ستاد کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار استان هرمزگان همچنین بر لزوم اهتمام ویژه رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی به منظور جلب و دستگیری این مجرمان تأکید کرد و در این رابطه، استفاده از ابزارهای قانونی موجود با هدف کنترل و پایش مستمر و هدفمند را خواستار شد.

صالحی اجرای طرح کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار را گامی بلند در راستای ارتقای شاخص امنیت در مناطق مختلف استان و توجه ویژه به موضوع حقوق شهروندی عنوان کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today