فارس/ رئيس کل دادگستري استان هرمزگان اجراي طرح کنترل مجرمان حرفه اي و سابقه دار را گامي بلند در راستاي ارتقاي شاخص امنيت و توجه به حقوق شهروندي برشمرد.

علي صالحي، رئيس کل دادگستري استان هرمزگان اجراي کامل دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه‌اي و سابقه‌دار را ضرورتي اجتناب ناپذير در راستاي ارتقاي شاخص امنيت اجتماعي برشمرد.

وي با تأکيد بر لزوم به روز رساني بانک اطلاعاتي مجرمان حرفه‌اي و سابقه‌دار خاطرنشان: کسب اطلاع از آخرين وضعيت اين افراد در محيط زندان و سطح جامعه به موازات اشراف اطلاعاتي و رصد اقدامات آنها، منجر به سلب هرگونه تحرک و اقدام سوء احتمالي خواهد شد.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان تصريح کرد: با اتکاء به برنامه‌ريزي دقيق و توسعه زير ساخت‌هاي لازم به منظور تقويت سامانه‌هاي کنترل و پايش مي‌توان علاوه بر پيشگيري و مراقبت، از تکرار اعمال مجرمانه نيز جلوگيري کرد.

صالحي با اشاره به لزوم افزايش هزينه‌ ارتکاب مجدد جرم براي مجرمان سابقه‌دار يادآور شد: دستيابي به اين هدف تنها در سايه هم افزايي و هماهنگي ميان سازمان‌ها و نهادهايي متولي و نظارت و کنترل ويژه از سوي ضابطين محقق مي‌شود.

وي افزود: با اتخاذ تدابير لازم و استفاده از ابزارهاي قانوني موجود، رفتارهاي مجرمانه بزهکاران سابقه‌دار، حرفه‌اي و خطرناک به صورت مستمر رصد مي شود و نيروي انتظامي و نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي به عنوان متوليان تأمين امنيت با حمايت قاطع دستگاه قضايي در راستاي جمع آوري اين افراد و کاهش موارد ارتکاب جرايم اقدام مي‌کنند.

رئيس ستاد کنترل مجرمان حرفه‌اي و سابقه‌دار استان هرمزگان همچنين بر لزوم اهتمام ويژه رؤسا و دادستان‌هاي حوزه‌هاي قضايي به منظور جلب و دستگيري اين مجرمان تأکيد کرد و در اين رابطه، استفاده از ابزارهاي قانوني موجود با هدف کنترل و پايش مستمر و هدفمند را خواستار شد.

صالحي اجراي طرح کنترل مجرمان حرفه‌اي و سابقه دار را گامي بلند در راستاي ارتقاي شاخص امنيت در مناطق مختلف استان و توجه ويژه به موضوع حقوق شهروندي عنوان کرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today