فارس/ فرمانده مرزبانی خراسان رضوی از کشف مقادیر قابل توجهی سوخت قاچاق و مواد افیونی در حوزه استحفاظی هنگ مرزی تایباد خبر داد.

سردار ماشاالله جان نثار، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی اظهار کرد: در راستای جلوگیری از خروج غیرقانونی سوخت از مرزهای استان و برخورد با فعالیت قاچاقچیان سرمایه‌های ملی و نیز برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و جلوگیری از ورود مواد افیونی به داخل کشور، مرزبانان این فرماندهی موفق شدند مقادیری مواد مخدر و سوخت قاچاق را کشف و متخلفان را دستگیر کنند.

وی گفت: مرزبانان این فرماندهی در پست‌های کنترل و مراقبت مرزی با کنترل دقیق خودروهای ترانزیتی موفق شدند قاچاقچیان سوخت را شناسایی و از آنها 10 هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش 522 میلیون و 580 هزار ریال را طی 48 ساعت گذشته کشف کنند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی افزود: همچنین مرزبانان هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد با اشرافیت اطلاعاتی در پست کنترل و مراقبت مرزی هفده شهریور موفق به کشف 11 کیلو و 400 گرم موادمخدر از نوع هروئین فشرده شدند و در این رابطه یک قاچاقچی را پس از دستگیری برای تشکیل پرونده راهی مراجع ذی صلاح کردند.

این گزارش می‌افزاید: مرزبانان این هنگ مرزی همچنین موفق شدند از قاچاق مقادیر قابل توجهی کالا و داروی قاچاق و بدون مجوز به ارزش ریالی 245 میلیون ریال جلوگیری کنند.

این اجناس شامل انواع داروی قاچاق از جمله 31 عدد پک کامل octanate 500، 9 عدد شیشه visipaque، 7 عدد شیشه omni، 145 عدد کپسول ایمینورال 100، 348 عدد کپسول ماینرتیک و 598 عدد نخ بخیه جمعاً به ارزش 119 میلیون ریال و همین طور انواع کالای قاچاق از جمله 360 عدد قوطی شیر خشک، 160 کیلوگرم روغن جامد به ارزش 126 میلیون ریال بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar