فارس/ صبح امروز تعدادي از دامداران در پي اعتراض به وضعيت کمبود نهاده‌هاي دامي در خراسان رضوي در مقابل سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي تجمع کردند.

صبح امروز تعدادي از دامداران در پي اعتراض به وضعيت کمبود نهاده‌هاي دامي در خراسان رضوي در مقابل سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي تجمع کردند.

در پي اين تجمع با حضور رياست سازمان جهاد کشاورزي، سه نفر از دامداران به عنوان نماينده مشکلات و درخواست‌هاي موجود را ارائه دادند تا پيگيري‌هاي لازم توسط جهاد کشاورزي استان از ديگر نهادها و سازمان‌هاي مرتبط صورت بگيرد.

جانشين معاونت امور دامي سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: تجمع دامداران در پي اعتراض به کمبود نهاده‌هاي دامي در استان و گران بودن نهاده در بازار آزاد بوده‌است که با توجه به شرايط موجود حق با دامداران است.

کريم اميرزاده افزود: خراسان رضوي ماهانه حدودا ۱۹۰ هزار تن نهاده‌ براي دام و طيور پرورشي در اين استان نياز دارد که از اين مقدار در پنج ماهه نخست امسال تنها ۳۰ درصد آن که حدودا ۳۵۰ هزار تن است تامين شده و دامداران به اجبار بقيه نياز خود را از بازار آزاد تامين کرده‌اند.

وي ادامه داد: تامين نهاده‌هاي دامي با ارز دولتي صورت مي‌گيرد؛ اما با توجه به وجود دلال‌ها و واسطه‌ها در بازار، دامداران بايد نياز خود را با دو تا چهار برابر قيمت مصوب دولتي از بازار آزاد تهيه کنند که دامداران را با مشکلات زيادي رو به رو کرده است.

جانشين معاونت امور دامي سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي با اشاره به وظيفه توزيع نهاده‌هاي دامي توسط جهاد کشاورزي، اظهار کرد: نهاده‌هاي مورد نياز دام و طيور پس از سفارش توسط دامداران در بازه‌ زماني نياز آن‌ها تامين نمي‌شود و پس از ثبت سفارش حدودا ۳۰ تا ۴۵ روز زمان مي‌برد تا از بنادر به دست آن‌ها برسد و اين تاخير عامل عرضه اين نهاده ها در بازار آزاد و حضور دلال‌ها در بازار است.

اميرزاده اضافه کرد: برنامه جهاد کشاورزي در حال حاضر بهبود روند و افزايش سطح توزيع نهاده هاي داني در استان است و در بلند مدت اصلاح الگوي مصرف نهاده هاي دامي در دستور کار قرار دارد که زمان زيادي نياز دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar