فارس/ رئيس فدراسيون سوارکاري کشور گفت: زيرساخت‌هاي سوارکاري در خراسان شمالي تقريباً هيچ است و اميدواريم طي يک سال آينده، چند پروژه زيرساختي اين رشته ورزشي را اجرايي کنيم.

مسعود خليلي، رئيس فدراسيون سوارکاري کشور اظهار کرد: ديدار انجام ‌شده با استاندار خراسان شمالي براي ايجاد رشد در ورزش سوارکاري است که با استقبال و نگاه مثبت شجاعي همراه بوده است.

وي علاقه‌مندي مردم استان به سوارکاري را عاملي مهم براي رشد و توسعه اين ورزش در خراسان شمالي دانست و گفت: برنامه‌اي مدون و زمان‌بندي‌ شده براي اجراي پروژه‌هاي مهم زيرساختي سوارکاري با همکاري هيات و فدراسيون سوارکاري، اداره کل ورزش و جوانان و همچنين سازمان جهاد کشاورزي استان ارائه مي‌شود تا بتوان در اين مسير اقدام مناسبي  را انجام داد.

رئيس فدراسيون سوارکاري با تأکيد بر اينکه زيرساخت‌هاي اين ورزشي در خراسان شمالي تقريباً هيچ است، افزود: تلاش مي‌کنيم با کمک‌هاي سرمايه‌گذار بخش خصوصي به همراه اعتبارات دولتي ملي و استاني بتوانيم در کنار همت استانداري زيرساخت‌هاي موردنياز سوارکاري استان را آماده کنيم.

خليلي همچنين نسبت به اجراي چند پروژه زيرساختي سوارکاري طي يک سال آينده در خراسان شمالي ابراز اميدواري کرد.

وي در انتها نسبت به عملکرد هيات سوارکاري استان خواستار تعامل بيشتر با نهادها و ارگان‌هاي مختلف شد و گفت: علاوه بر تعامل با ارگان‌هاي مختلفي و هماهنگي با فدراسيون، هر تغيير در اين مسئوليت اين مجموعه بايد از مسير قانون اقدام شود.

گفتني است؛ استان خراسان شمالي ازجمله خواستگاه‌هاي اسب اصيل ترکمن به‌خصوص در شهرستان راز و جرگلان است که سوارکاران و مالکين اسب فراواني در اين استان فعاليت ورزشي و اقتصادي مي‌کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today