فارس/ رئیس فدراسیون سوارکاری کشور گفت: زیرساخت‌های سوارکاری در خراسان شمالی تقریباً هیچ است و امیدواریم طی یک سال آینده، چند پروژه زیرساختی این رشته ورزشی را اجرایی کنیم.

مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری کشور اظهار کرد: دیدار انجام ‌شده با استاندار خراسان شمالی برای ایجاد رشد در ورزش سوارکاری است که با استقبال و نگاه مثبت شجاعی همراه بوده است.

وی علاقه‌مندی مردم استان به سوارکاری را عاملی مهم برای رشد و توسعه این ورزش در خراسان شمالی دانست و گفت: برنامه‌ای مدون و زمان‌بندی‌ شده برای اجرای پروژه‌های مهم زیرساختی سوارکاری با همکاری هیات و فدراسیون سوارکاری، اداره کل ورزش و جوانان و همچنین سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه می‌شود تا بتوان در این مسیر اقدام مناسبی  را انجام داد.

رئیس فدراسیون سوارکاری با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های این ورزشی در خراسان شمالی تقریباً هیچ است، افزود: تلاش می‌کنیم با کمک‌های سرمایه‌گذار بخش خصوصی به همراه اعتبارات دولتی ملی و استانی بتوانیم در کنار همت استانداری زیرساخت‌های موردنیاز سوارکاری استان را آماده کنیم.

خلیلی همچنین نسبت به اجرای چند پروژه زیرساختی سوارکاری طی یک سال آینده در خراسان شمالی ابراز امیدواری کرد.

وی در انتها نسبت به عملکرد هیات سوارکاری استان خواستار تعامل بیشتر با نهادها و ارگان‌های مختلف شد و گفت: علاوه بر تعامل با ارگان‌های مختلفی و هماهنگی با فدراسیون، هر تغییر در این مسئولیت این مجموعه باید از مسیر قانون اقدام شود.

گفتنی است؛ استان خراسان شمالی ازجمله خواستگاه‌های اسب اصیل ترکمن به‌خصوص در شهرستان راز و جرگلان است که سوارکاران و مالکین اسب فراوانی در این استان فعالیت ورزشی و اقتصادی می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today