فارس/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان گفت: حدود یک درصد برق استان از طریق نیروگاه‌های خورشیدی تأمین می‌شود.

سیدمحمد موسوی‌زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان اظهار کرد: برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، ظرفیت‌های قانونی بسیار خوبی وجود دارد و در کنار آن، استفاده از این نیروی پاک، مزیت‌های بسیار مطلوبی نیز به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مصرف نشدن سوخت فسیلی، ارتقای رشد اقتصادی، توسعه بهره‌وری انرژی، کاهش تلفات شبکه، افزایش راندمان انرژی و صیانت از محیط‌زیست ازجمله مزایای استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی و انرژی پاک است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان اضافه کرد: شفافیت آسمان و تابش بسیار خوب خورشید در استان امری بسیار مطلوب برای بهره‌گیری از این نیروی خورشیدی در استان است.

موسوی‌زاده با بیان اینکه ۵.۳ مگاوات جمع توان تولیدی نیروگاه‌های تجدیدپذیر استان است، گفت: حدود یک درصد برق استان از طریق نیروگاه‌های خورشیدی تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: ۹ دستگاه اجرایی در بحث استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی ورود کردند که نیاز است تا این مهم بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان ادامه داد: با راه‌اندازی این طرح در دیوان محاسبات، از انتشار ۵۵ تن آلاینده co2 در سال و ۴۷۵ کیلوگرم آلاینده‌های محلی جلوگیری می‌شود و بالغ بر ۲۲ هزار مترمکعب گاز صرفه‌جویی می‌شود.

موسوی‌زاده با بیان اینکه  همچنین در بحث آب نیز ۱۷ هزار لیتر در سال صرفه‌جویی می‌شود، گفت: امروز با توجه به مصرف سال گذشته این اداره کل، راه‌اندازی این طرح خورشیدی، نیمی از نیاز مصرف این مجموعه تأمین خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط مناسب و مساعد حال حاضر در استان و نگاه مثبت و مطلوب مجموعه نظارتی و عالی استان در این حوزه، دستگاه‌های اجرایی بیشتری در توسعه نیروگاه‌های تجدید پذیر و استفاده از این نیروی پاک ورود می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today