فارس/ استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: در ماه هاي پيش رو تشخيص آنفولانزا و کرونا سخت است بايد مراقبت صورت گيرد خبر بد اين است که افراد جوان و توانمند بستري هستند و فقط سالمندان در بخش کرونا بستري نيستند.

کلانتري، استاندار کهگيلويه و بويراحمد اظهار کرد: آمارهايي که توسط کادر درمان داده مي شود پيام دارد که بايد متناسب با آنها در جايي که وضعيت نگران کننده و يا عادي است بيان شود.

وي افزود: در وضعيت خطر و قرمز  کرونا در شهرستان هستيم، ميزان مراجعات سرپايي و بيمارستاني مثبت و در يک وضعيت خطر هستيم که اگر دقت لازم صورت نگيرد و پروتکل‌ها رعايت نشود خطر افزايش خواهد يافت و در صورت رعايت آنها شاهد مرگ کمتري خواهيم بود عدم رعايت توسط عده اي اندک رعايت سلامت اکثريت را به خطر مياندازد و تا مرگ سراغ ما نيايد متوجه نخواهيم شد.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد ادامه داد: وقتي ظرفيت بيمارستان ها در حال افزايش است بايد متوجه خطر بود که رسانه‌ها، مجموعه ها، هيئت‌ها، ادارات جهت رعايت پروتکل‌ها اين خطرها را تشريح و اقدام کنند.

کلانتري بيان کرد: از اهتمام  مدير کل تبليغات اسلامي براي ساماندهي امور هيئت ها، و همچنين هيئت ها براي رعايت پروتکل هاي بهداشتي تقدير و تشکر مي کنم و  رعايت پروتکل ها در اين ايام بايد همچنان ادامه پيدا کنند.

وي گفت: کمک هايي که از طريق وزارت براي بيمارستان دهدشت، سي.تي.ار ها در نظر گرفته شده، براي پيگيري پرداخت مالي اقدام شود.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد افزود: در اين ايام بيش از ۱۲۰ ميليارد براي حوزه درمان در استان هزينه شده و خواهد شد.

کلانتري گفت: آن‌هايي که در عروسي و عزا سبب ايجاد خطراتي براي سلامت مردم شدند و رحم‌ نکردند فرداي قيامت مسوول هستند.

وي اضافه کرد: مراکز قرنطينه بايد پيگيري شود، بحث بازار، نانوايي ها، مطب‌ها اگر پروتکل‌ها رعايت نشود، برخورد کنيد.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد عنوان کرد: در ماه هاي پيش رو تشخيص آنفولانزا و کرونا سخت است بايد مراقبت صورت گيرد خبر بد اين است که افراد جوان و توانمند بستري هستند و فقط سالمندان در بخش کرونا بستري نيستند.

کلانتري اظهار کرد: رسيدگي به سالمندان و گروه هاي پرخطر جدي است و نظارت ها در زندان ها افزايش پيدا کند در مناطق با وضعيت قرمز مانند گذشته کلاس درسي برگزار نخواهد شد.

وي با اشاره به هفته دولت گفت: دولتي که الگوي آن امام حسين(ع) باشد باقي خواهد ماند، دولت جمهوري اسلامي الگوي آن نهضت اسلامي است و بايد در جهت خدمت خالصانه و بدون منت براي مردم گام برداشت.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد بيان کرد: مسوول نبايد به دنبال منافع قوم جريان و حزب باشد بلکه بايد به دنبال رضايت پروردگار باشد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today