فارس/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ماه های پیش رو تشخیص آنفولانزا و کرونا سخت است باید مراقبت صورت گیرد خبر بد این است که افراد جوان و توانمند بستری هستند و فقط سالمندان در بخش کرونا بستری نیستند.

کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: آمارهایی که توسط کادر درمان داده می شود پیام دارد که باید متناسب با آنها در جایی که وضعیت نگران کننده و یا عادی است بیان شود.

وی افزود: در وضعیت خطر و قرمز  کرونا در شهرستان هستیم، میزان مراجعات سرپایی و بیمارستانی مثبت و در یک وضعیت خطر هستیم که اگر دقت لازم صورت نگیرد و پروتکل‌ها رعایت نشود خطر افزایش خواهد یافت و در صورت رعایت آنها شاهد مرگ کمتری خواهیم بود عدم رعایت توسط عده ای اندک رعایت سلامت اکثریت را به خطر میاندازد و تا مرگ سراغ ما نیاید متوجه نخواهیم شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وقتی ظرفیت بیمارستان ها در حال افزایش است باید متوجه خطر بود که رسانه‌ها، مجموعه ها، هیئت‌ها، ادارات جهت رعایت پروتکل‌ها این خطرها را تشریح و اقدام کنند.

کلانتری بیان کرد: از اهتمام  مدیر کل تبلیغات اسلامی برای ساماندهی امور هیئت ها، و همچنین هیئت ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی تقدیر و تشکر می کنم و  رعایت پروتکل ها در این ایام باید همچنان ادامه پیدا کنند.

وی گفت: کمک هایی که از طریق وزارت برای بیمارستان دهدشت، سی.تی.ار ها در نظر گرفته شده، برای پیگیری پرداخت مالی اقدام شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این ایام بیش از ۱۲۰ میلیارد برای حوزه درمان در استان هزینه شده و خواهد شد.

کلانتری گفت: آن‌هایی که در عروسی و عزا سبب ایجاد خطراتی برای سلامت مردم شدند و رحم‌ نکردند فردای قیامت مسوول هستند.

وی اضافه کرد: مراکز قرنطینه باید پیگیری شود، بحث بازار، نانوایی ها، مطب‌ها اگر پروتکل‌ها رعایت نشود، برخورد کنید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در ماه های پیش رو تشخیص آنفولانزا و کرونا سخت است باید مراقبت صورت گیرد خبر بد این است که افراد جوان و توانمند بستری هستند و فقط سالمندان در بخش کرونا بستری نیستند.

کلانتری اظهار کرد: رسیدگی به سالمندان و گروه های پرخطر جدی است و نظارت ها در زندان ها افزایش پیدا کند در مناطق با وضعیت قرمز مانند گذشته کلاس درسی برگزار نخواهد شد.

وی با اشاره به هفته دولت گفت: دولتی که الگوی آن امام حسین(ع) باشد باقی خواهد ماند، دولت جمهوری اسلامی الگوی آن نهضت اسلامی است و باید در جهت خدمت خالصانه و بدون منت برای مردم گام برداشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مسوول نباید به دنبال منافع قوم جریان و حزب باشد بلکه باید به دنبال رضایت پروردگار باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today