ايرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز گفت: براساس آخرين گزارش اعلام شده ۱۲ شهر خوزستان سفيد، ۲ شهر زرد، چهار شهر نارنجي و ۲ شهر همچنان در وضعيت قرمز کرونا هستند.

فرهاد ابول‌نژاديان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز اظهار داشت: شهرهاي مسجدسليمان و آغاجاري در وضعيت قرمز کرونا هستند، علت تداوم وضعيت قرمز در آغاجاري اين است که اين شهر جمعيت کمي دارد و حتي وجود يک بيمار بستري هم وضعيت آن را قرمز مي‌کند.
وي با اشاره به وضعيت شهرهاي استان در تاريخ‌هاي مختلف تصريح کرد: در سي‌ام تير سال جاري هيچ شهر سفيدي نداشتيم و هشت شهر زرد، هفت شهر نارنجي و ۱۲ شهر وضعيت قرمز داشتند، در هفتم مرداد سه شهر سفيد، هفت شهر زرد، ۱۳ شهر نارنجي و چهار شهر قرمز، در ۱۲ مرداد هفت شهر سفيد، هشت شهر زرد، ۲ شهر قرمز بودند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکي اهواز با اشاره به روند صعود و نزول تعداد بيماران بستري کرونا در خوزستان گفت: تعداد بيماران بستري ناشي از کرونا در فروردين ماه جاري نسبت به ماه قبل ۱.۶ برابر افزايش، در ارديبهشت ماه جاري ۲ برابر افزايش و در خرداد ماه ۱.۷ برابر نسبت به ماه قبل از خود افزايش داشت.
وي افزود: در تير ماه جاري تعداد مبتلايان معادل خرداد ماه بود و از مرداد ماه تعداد بستري‌ها سير نزولي آغاز شد.
ابول‌نژاديان بيان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل مبتلايان بستري در استان ۲۳ نفر گزارش شده که از اين تعداد ۱۱ بيمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور، پنج بيمار در محدوده دانشگاه علوم دزفول، چهار بيمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکي آبادان، سه بيمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکي بهبهان بودند و دانشگاه علوم پزشکي شوشتر هيچ بيمار بستري جديد در اين مدت نداشت.
وي افزود: در مجموع کل مبتلايان ۲۶۰ نفر در بخش‌ عادي بيمارستان‌ها، ۱۳۵ مبتلا در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري هستند و ۳۴ بيمار نيز در وضعيت اينتوبه به سر مي‌برند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکي اهواز ادامه داد: اگر بناست شرايط نزولي کرونا در استان ادامه داشته باشد علاوه بر رعايت فاصله‌فيزيکي، بايد مردم استفاده از ماسک و توجه ويژه به مسايل بهداشتي را جدي بگيرند، با توجه به اينکه در دهه نخست محرم هستيم ‌بايد مراقبت خيلي جدي را بکار ببنديم و مراقبت کنيم.
وي ادامه داد: متاسفانه گزارش‌هاي ميداني حاکي از راه‌اندازي موکب‌هايي است که اقدام به پخش چاي، قهوه و مواد غذايي مي‌کنند، استفاده از ماسک در بين آن‌ها بسيار کم است و تجمع ايجاد مي‌کنند لذا بايد هر چه سريع‌تر به اين مساله مداخله صورت گيرد.

دوربين‌هاي ضدشيعه منتظر سوء استفاده هستند
ابول‌نژاديان بيان کرد: در حال حاضر دوربين‌هاي زيادي از بيگانگان و مخالفان شيعيان منتظرند تا اتفاقي رخ دهد و آن را به محرم ربط دهند و ار آن سوء استفاده کنند.
وي گفت: نبايد اجازه داد خارج از ضوابط پروتکل‌هاي بهداشتي ستاد ملي کرونا اقدامي صورت گيرد، همانطور که ميدانيد حضرت آقا نيز اعلام‌کردند که مصوبات ستاد کرونا معيار عمل در محرم قرار گيرد.
استان خوزستان پس از گذشت بيش از ۲ ماه وضعيت قرمز کرونايي از وضعيت هشدار خارج شده اما هم‌اکنون مسجدسليمان و آغاجاري در شرايط قرمز کرونا به سر مي‌برند.


  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today