ايرنا/ رئيس ستاد بازسازي عتبات و عاليات استان اردبيل گفت: هنوز هيچ توافقي در رابطه با برگزاري مراسم اربعين صورت نگرفته و در صورت عدم اعزام زايران ايراني، موکب‌هاي درماني و لوازم بهداشتي و پزشکي جايگزين مراسم اربعين مي‌شود.

اسفنديار هوشيار، رئيس ستاد بازسازي عتبات و عاليات استان اردبيل اظهار کرد: مردم استان اردبيل همواره با عشق ائمه اطهار زنده هستند و همکاري مسوولان و فعالان فرهنگي در اطلاع‌رساني اقدامات انجام گرفته در خصوص بازسازي حرم مطهر ائمه اطهار در عتبات عاليات، موجب مشارکت بيش از پيش مردم در اين امر مي شود.
وي بيان کرد: اجراي طرح‌هاي زيرساختي از جمله تجهيز سرمايش و گرمايش و سرويس بهداشتي براي اربعين سال‌هاي آينده از جمله برنامه‌هاي احتمالي ستاد اربعين در سال جاري خواهد بود.
معاون توسعه مديريت و منابع استاندار اردبيل هم در اين جلسه مشارکت خيرين و عموم مردم در بازسازي عتبات و عاليات را ضروري دانست و گفت: در اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي در عتبات و عاليات همواره خيرين مشارکت داشته‌اند.
يعثوب نژادمحمد اضافه کرد: منابع خاصي در اعتبارات براي بازسازي عتبات و عاليات پيش‌بيني نشده و لازم است با فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني به مردم، زمينه جلب کمک‌هاي خيرين و عموم مردم به اين بخش فراهم شود.
او بيان کرد: دستگاه‌ها، خيرين و فعالان فرهنگي و اجتماعي در راستاي جلب مشارکت مردم براي تامين منابع لازم براي بازسازي عتبات و عاليات تلاش کنند.
وي با اشاره به قرار گرفتن در ماه محرم و ايام عزاداري سالار شهيدان، ارادت قلبي مردم استان به ائمه اطهار را يادآور شد و گفت: مردم مي‌توانند نذورات خود را در راستاي بازسازي عتبات و عاليات هزينه کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today