تسنيم/ معاون اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان لرستان گفت: ميزان تصادفات لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

ميثم قدمي، معاون اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان لرستان اظهار داشت: حدود 162 شرکت فعال در حوزه حمل و نقل داريم که از اين تعداد 88 شرکت مسافربري‌ هستند.
وي با بيان اينکه در حوزه اتوبوسراني عمر ناوگان استان هفت سال است افزود: در اين بخش از نظر تورم کشوري وضعيت خوبي داريم کما اينکه عمده سفرهاي استان هم از طريق اتوبوس انجام مي‌شود.
معاون اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان عنوان کرد: در حوزه ميني‌بوس‌راني عمر ناوگان ما 31 سال و در بحث سواري کرايه حدود 12 سال است که در اين موارد با وضعيت مطلوب فاصله داريم و عمر اين ناوگان بالاتر از ميانگين کشوري است.
وي با بيان اينکه بيش از هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومي در لرستان داريم بيان کرد: بنا داريم به تعويض ناوگان فرسوده بپردازيم که در اين راستا خودروهاي ون جايگزين ميني‌بوس‌ها مي‌شود چون ضمن ايجاد رغبت در مسافر از نظر ايمني و به روز بودن هم وضعيت بهتري دارد.
قدمي با اشاره به تشکيل کميته تخصصي تحليل تصادفات در راهداري لرستان بيان کرد: اين کميته به طور منظم تشکيل جلسه مي‌دهد، تصادفات هر شهرستان را تحليل مي‌کند و راهکار ارائه مي‌دهد که مجموعه اين راهکارها به کاهش 30 تا 40 درصدي تصادفات در استان منجر شده است.
وي گفت: ما در کنار عمليات اجرايي، اقدامات فرهنگي و اطلاع رساني هم انجام مي‌دهيم و براي کاهش تصادفات ضمن استفاده از ظرفيت روحانيان و ائمه جمعه به آموزش کودکان و نوجوانان و بانوان نيز پرداخته‌ايم. 
معاون اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان لرستان عنوان کرد: تفاهم‌نامه‌اي با آموزش و پرورش بسته‌ايم که به منظور جلوگيري از تصادفات، دانش‌آموزان مدارس به ويژه مدرسه‌هايي که در حاشيه راه‌ها هستند را آموزش دهيم در حالي که سال گذشته 1500 دانش‌آموز را آموزش داديم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان لرستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today