ايمنا/ مدير ترافيک و حمل و نقل شهري شهرداري شهرکرد از اجراي طرح سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو در شهرکرد خبر داد و گفت: بر اساس اين طرح از محدوده فلکه آبي تا چهارراه بازار در روزهاي سه شنبه تردد خودروها محدود خواهد شد.

پيمان محقق، مدير ترافيک و حمل و نقل شهري شهرداري شهرکرد اظهار کرد: با توجه به پيگيري‌هاي سازمان شهرداري‌هاي کشور در بسياري از شهرهاي بزرگ و کلانشهرها محدودسازي تردد خودروها آغاز شده است.
وي افزود: شهرهايي که اين طرح را اجرا نکردند تشويق شدند تا با انجام مطالعاتي تردد خودروها در بافت فرسوده شهر و جايي که امکان اجراي اين طرح و دسترسي آسان به حمل و نقل عمومي فراهم باشد محدود شود که طرح سه شنبه‌هاي بدون خودرو با اين هدف اجرايي شده است.
مدير ترافيک و حمل و نقل شهري شهرداري شهرکرد تصريح کرد: در هسته مرکزي و بافت فرسوده شهر شهرکرد به منظور ترغيب مردم به استفاده از حمل و نقل عمومي و استفاده کمتر از خودروهاي شخصي طرح سه شنبه‌هاي بدون خودرو اجرا خواهد شد.
محقق خاطرنشان کرد: طرح در شوراي ترافيک مرکز استان مطرح و با کليت آن موافقت شد؛ بر اساس اين طرح از محدوده فلکه آبي تا چهارراه بازار در روزهاي سه شنبه تردد خودروها محدود خواهد شد.
وي ادامه داد: دسترسي پنج کوچه منتهي به اين خيابان مسدود مي‌شود و در اين روز خودروها بايد از مسيرهاي جايگزين براي تردد استفاده کنند.
مدير ترافيک و حمل و نقل شهري شهرداري شهرکرد در پاسخ به اين سوال که آيا پارکينگ طبقاتي يزدان که به همين خيابان منتهي مي‌شود در روزهاي سه‌شنبه بسته مي‌شود؟ گفت: اين پارکينگ نيز بسته مي‌شود و اگر مصوبه شوراي ترافيک بگيريم تنها مسير پارکينگ طبقاتي يزدان مي‌تواند بدون مانع براي تردد خودرو باشد.
محقق عنوان کرد: با توجه به مطالعات ترافيکي و آمار سنوات گذشته عمده خودروهايي که به اين خيابان وارد مي‌شود از آن خارج نمي‌شود و تردد در آن به دليل وجود مراکز درماني و تجاري بيشتر است.
وي تاکيد کرد: به منظور توسعه حمل و نقل پاک اعم از پياده روي و استفاده از دوچرخه، ايجاد دو ايستگاه دوچرخه در فلکه آبي و چهارراه بازار نيز در نظر گرفتيم و اميد است دوچرخه‌ها خريداري شده و با بهاي اندک به شهروندان اجاره داده شود.
مدير ترافيک و حمل و نقل شهري شهرداري شهرکرد با بيان اينکه اين طرح از چهارم شهريورماه جاري از ابتداي روز سه‌شنبه تا ساعت ۹ شب اعمال مي‌شود، گفت: اين طرح بيشتر در راستاي فرهنگ‌سازي و استفاده از حمل و نقل عمومي است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday