فارس/ فرمانده انتظامي شهرستان ابهر گفت: 115 واحد صنفي متخلف ناقض اقدامات پيشگيرانه ويروس کرونا در ابهر پلمب شد.

محمد مهديخاني، فرمانده انتظامي شهرستان ابهر از بازديد از 6 هزار واحد صنفي از ابتداي طرح تشديد کنترل و نظارت بر اصناف با محوريت پيشگيري از ويروس کرونا در اين شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در اين مدت 115 واحد صنفي متخلف پلمب شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان ابهر گفت: از ابتداي طرح مبارزه با ويروس کرونا، ماموران پليس امنيت عمومي شهرستان ابهر به دنبال شيوع ويروس کرونا و پيشگيري از خطر ابتلاي شهروندان به اين ويروس اکيپي متشکل از تعزيرات حکومتي، اداره صمت، شبکه بهداشت، اتاق اصناف و دايره نظارت بر اماکن عمومي و امور صنفي و شهرداري‌هاي ابهر، هيدج، صائين‌قلعه و با هماهنگي مقام قضايي از ه هزار واحد صنفي بازديد کردند.
وي افزود: در مدت زمان اجراي طرح به واحدهاي کم خطر فعال در خصوص رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي تذکرات لازم صادر و همچنين از 121 واحد صنفي پرخطر که با وجود تذکرات و اخطارها قصد آغاز فعاليت را داشتند تعهد کتبي اخذ کردند.
مهديخاني ادامه داد: در همين بازرسي‌ها  تعداد 115 واحد متخلف که نسبت به مصوبه ستاد پيشگيري از کرونا بي توجهي کرده بودند پلمب شد.
وي افزود: طبق اعلاميه ستاد ملي کرونا اتاق‌هاي اصناف و اتحاديه‌هاي صنفي استان‌هاي سراسر کشور در اجراي مصوبه مذکور و برابر قانون نظام صنفي بايد ضمن اطلاع رساني به همه اعضاي تحت پوشش در خصوص چگونگي فعاليت اماکن عمومي و صنوف، نسبت به فعال کردن واحدهاي نظارت و بازرسي و نيز نظارت مستمر بر واحدهاي صنفي و اماکن عمومي تابعه اقدام کنند.
فرمانده انتظامي شهرستان ابهر با تأکيد بر ضرورت تداوم اجراي طرح‌هاي کنترلي و نظارتي بر اصناف گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات صنفي با شماره تلفن 110 پليس تماس و موضوع را اعلام کنند.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان زنجان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today