مهر/ معاون سوادآموزي آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه رتبه نخست سوادآموزي کشور را کسب کرده است.

هرمز نوروزي‌فرد، معاون سوادآموزي آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار کرد: با حمايت دستگاه‌هاي مشارکت پذير، اعضاي شوراي پشتيباني سوادآموزي، بهبود کيفيت، اصحاب رسانه، معلمين، آموزش دهندگان و… موفق به کسب رتبه اول کشوري در حوزه سوادآموزي شده‌ايم که توسط وزير کشور از استاندار کرمانشاه در اين زمينه قدرداني شد.
وي افزود: در مجموع از يک هزار و ۸۰۰ امتياز، استان کرمانشاه موفق به کسب يک هزار و ۶۹۹ امتياز شد که بالاترين امتياز کسب شده در بين استان‌هاي کشور است.
معاون سوادآموزي آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: اين امتياز معادل ۳۹/‏۹۴ درصد مجموع امتيازات است که در چهل سال گذشته مسبوق به سابقه نبوده و بالاترين درصد امتياز سنوات گذشته مربوط به سال ۹۷ بوده‬ که معادل ۰۶/‏۹۰ درصد است.
نوروزي‌فرد گفت: اين معاونت در شاخص‌هاي مسئوليت پذيري آموزش و پرورش، تدوين و اجراي برنامه عملياتي، طرح شتاب بخشي به سوادآموزي، تأسيس و تقويت مراکز يادگيري محلي، طرح آموزش مقدماتي رايانه(icdl)، طرح حلقه‌هاي کتابخواني، طرح خواندن با خانواده، برگزاري نشست‌هاي کتابخواني، طرح ويژه نماز(کليد بهشت)، تبليغ و ترويج، آموزش توانمندسازي کارکنان و آموزش دهندگان، هزينه کرد منابع، تشکيل شوراي پشتيباني و نتايج مکتسبه و تشکيل جلسات بهبود کيفيت و نتايج مکتسبه حائز رتبه شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today