ایرنا/ رئیس پایگاه انتقال خون آبادان گفت: سرریز فاضلاب در این پایگاه، مانع ورود اهدا کنندگان خون به ساختمان شد و روند خونگیری را مختل کرد.

سحر مقبلی، رئیس پایگاه انتقال خون آبادان در این زمینه توضیح داد: پایگاه انتقال خون به عنوان یکی از سازمان‌های بهداشتی نیاز به محیطی کاملا بهداشتی دارد تا اهدا کنندگان خون در فضایی آرام و بهداشتی اقدام به خون دهی کنند.
وی افزود: متاسفانه در چند روز اخیر شاهد سرریز فاضلاب در ورودی پایگاه انتقال خون این شهر هستیم که تردد و ورود به این پایگاه را برای کارمندان و اهدا کنندگان خون سخت کرده است.
رئیس پایگاه انتقال خون آبادان گفت: بارها این موضوع را به اداره فاضلاب آب آبادان گوشزد کردیم ولی در چند مرحله و به صورت سطحی اقدام به جمع آوری فاضلاب کردند در صورتی که باید این اقدام به صورت اصولی انجام شود.
مقبلی افزود: امروز شاهد ورود فاضلاب به محوطه پایگاه انتقال خون بودیم و این پایگاه اکنون مملو از بوی تعفن است و این وضعیت تاثیر منفی بر استقبال شهروندان و اقدام آنها برای اهدای خون می گذارد.
رئیس شبکه آبفا آبادان در این خصوص گفت: این منطقه مشکل دفع آب‌های سطحی دارد که برای برطرف کردن آن نیاز به همکاری شهرداری است.
مصطفی مهرانفر افزود: در چندین مرحله اقدام به رفع مشکل سرریز شدن فاضلاب در بلوار ولایت این شهر کردیم ولی تا زمانی که خط دفع آب‌های سطحی ترمیم و بازسازی نشود این مشکل همچنان ادامه دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today