ایسنا/ معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که انتظار می رفت از شب گذشته بر شدت بارش های مونسون افزوده شد و ۲۳ میلی متر باران در مهرستان بارید.

محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته در جریان فعالیت سامانه مونسون هند در جنوب شرق کشور بارش های شدید برخی نقاط استان را فرا گرفت به طوریکه بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی بیشینه بارش ها با میزان ۲۳ میلی متر از مهرستان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه عمده بارش های ۲۴ ساعت گذشته خارج از ایستگاه بوده است، گفت: بارش های رگباری این موقع از سال به شدت بی نظم و نقطه ای هستند به نحوی که در نتیجه همرفت یک سلول در یک نقطه بارش های شدید روی می دهد؛ اما در مناطق اطراف هیچ بارشی اتفاق نمی افتد.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مردم در این موقع از سال باید مراقب باشند و ضمن توجه به اخبار هواشناسی، به هیچ عنوان در زمان بارش های همرفتی به رودخانه های محلی نزدیک نشوند، چراکه ممکن است جریان رودخانه مشکلاتی ایجاد کند یا حتی موجب غرق شدگی افراد شود.
دیانتی ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان تا آخر هفته شرایط برای بارش های رگباری همراه با رعد و برق و تندباد لحظه ای در مناطق مرکزی و نیمه جنوبی استان مهیاست.
وی گفت: اثرات مخاطره آمیز بارش های پیش رو، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ و احتمال خسارت در پی وزش تندبادهای شدید است.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به ویژگی های سامانه های همرفتی و مخاطرات ناشی از آن توصیه می شود از تردد در حاشیه رودخانه های فصلی و اتراق در حاشیه آن ها و رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today