باشگاه خبرنگاران/ دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: تاکنون ۷ مالباخته که گرفتار فروشندگان عتيقه هاي تقلبي شدند شکايت کرده اند.

حجت الاسلام سيدرضا سيدحسيني دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان گلستان با تاکيد بر اين که احتمال افزايش مالباختگان وجود دارد افزود: مجموع پولي که مالباختگان براي خريد عتيقه هاي تقلبي از دست داده اند تا کنون به ۵ميليارد تومان رسيده است.

او افزود: تحقيقات اوليه نشان مي دهد اعضاي اين باند، دست کم ۱۰ نفرند که ۴نفرشان دستگير شده اند و بقيه تحت تعقيب اند.

دادستان سيدحسيني ادامه داد: متهمان اين پرونده در چند استان از جمله گلستان، مازندران، خراسان رضوي و خراسان شمالي با فعالان اقتصادي و کسبه طرح دوستي مي‌ريختند و سپس با اين ادعا که يک بار عتيقه گرانبها پيدا کرده اند، از آنان کلاهبرداري مي‌کردند.

او گفت: متهمان ابتدا اشيا عتيقه اصل به خريداران نشان مي‌دادند و پس از جلب اعتماد، وقتي خريدار با پول سرقرار حاضر مي شد عتيقه‌هاي تقلبي به آنان تحويل مي دادند و خريداراني هم که سرقرار متوجه تقلبي بودن عتيقه ها مي شدند تهديد مي کردند و پولشان را مي گرفتند.

دادستان سيدحسيني گفت: اعضاي اين باند به علت شرايط کرونا با ماسک و هويت جعلي با خريداران طرح دوستي مي ريختند که همين موضوع کار شناسايي متهمان را سخت کرده بود اما با تلاش هاي بازپرس پرونده و پليس آگاهي ، متهمان شناسايي و به دام افتادند.

دادستان مرکز استان گفت: کارشناسان ميراث فرهنگي هم اعلام کردند اشيايي که متهمان با آن ها خريداران را فريب مي دادند ارزش تاريخي ندارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گلستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today