باشگاه خبرنگاران/ مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) خراسان شمالي گفت: با اجراي طرح اطعام حسيني در هر شب بيش از ۴۰ هزار پرس غذاي گرم بين نيازمندان استان توزيع مي‌شود.

مجيد الهي راد، مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) خراسان شمالي با اشاره به اجراي طرح اطعام حسيني از ابتداي محرم در جهت تهيه و توزيع غذاي گرم بين محرومين و نيازمندان گفت: در قالب مرحله دوم رزمايش ايران همدل، طرح اطعام حسيني براي طبخ و توزيع غذاي گرم بين نيازمندان با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در حال اجرا است و بر اين اساس۷۲ آشپزخانه افتتاح و در حال فعاليت هستند.

وي با بيان اينکه آشپزخانه‌هايي که وظيفه طبخ غذا را بر عهده دارند، به نام شهداي کربلا نامگذاري شده اند و با نظارت وزارت بهداشت در حال طبخ غذاي گرم براي نيازمندان هستند، اضافه کرد: پيش‌بيني ما اين است که در اين طرح، آمار غذاي توزيع شده به بيش از ۴۰۰ هزار پرس در دهه اول محرم افزايش يابد.

مديرکل کميته امداد خراسان شمالي همچنين با اشاره به اجراي طرح احسان حسيني، در مناطقي که امکان طبخ غذاي گرم وجود ندارد، گفت: در قالب طرح احسان حسيني نيز توزيع بسته‌هاي معيشتي به نيازمندان و اقشار محروم برنامه ريزي شده است.

الهي راد با بيان اينکه اين کار با مشارکت نيکوکاران و مراکز نيکوکاري انجام مي‌شود، افزود: در قالب اجراي اين طرح تمامي مددجويان و نيازمندان کميته امداد استان از سبد غذايي بهره‌مند مي‌شوند.

وي افزود: نيکوکاراني که تمايل به شرکت در اين کار خداپسندانه دارند مي‌توانند ضمن اهداي کمک‌هاي غير نقدي شامل برنج، گوشت، مرغ و روغن در پخت غذاي نيازمندان همکاري و همچنين کمک‌هاي نقدي خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ واريز کنند و يا از طريق شماره گيري کد آسان پرداخت #۰۵۸*۸۸۷۷* در اين کار خير سهيم باشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today