ايسنا/ مديرکل مديريت بحران استانداري خراسان جنوبي گفت: بارندگي‌هاي رگباري تا پايان هفته در استان ادامه دارد لذا لازم است کشاورزان، دامداران، گلخانه‌داران و عشاير تمهيدات لازم را در راستاي کاهش خسارات بينديشند.

سيد ابوالحسن ميرجليلي، مديرکل مديريت بحران استانداري خراسان جنوبي اظهار کرد: بارندگي‌ها از يکشنبه در استان آغاز شده و تا صبح پنجشنبه هفته جاري ادامه دارد.
وي افزود: بارندگي‌هاي ۲۴ ساعت گذشته در استان خسارت جاني نداشت، اما باعث ايجاد رواناب در باغات و برخي زيرساخت‌هاي بيرجند و قاين شده است.
مديرکل مديريت بحران استانداري خراسان جنوبي با اشاره به قطعي برق برخي مناطق بيرجند و وصل شدن فوري آن، بيان کرد: شب گذشته در اثر بارندگي‌هاي رگباري، برق روستاهاي نوفرست، پيرونج و اکبرآباد بهدان از توابع شهرستان بيرجند قطع شد که نيروهاي امدادي امدادرساني کردند.
ميرجليلي از رهاسازي چندين خودرو گرفتار به علت توقف در مسير رودخانه خبر داد و گفت: خسارت‌ها در حال برآورد توسط کارشناسان است.
وي با تاکيد اينکه مردم هشدارهاي هواشناسي را جدي بگيرند، يادآور شد: مردم حتي‌الامکان از سفرهاي غيرضرور اجتناب کرده و در حريم رودخانه‌ها توقف نکنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today