باشگاه خبرنگاران/ مديرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در گروه سني ۱۰ تا ۴۹ سال و جامعه هدف، ۵۰ هزار نفر بي سواد در کردستان وجود دارد.

رشيد قرباني، مديرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستاي تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازي براي تامين مسکن فرهنگيان، اظهار کرد: با عنايت به دستور استاندار کردستان و پيگيري مستمر و جلسات هفتگي، زمين براي احداث حدود دو هزار واحد مسکوني در سطح استان تامين و محقق شده است و بخشي از فعاليت‌ها نيز در دست پيگيري است.

وي سپس به موضوع بازگشايي مدارس در سال تحصيلي جديد پرداخت و ضمن تشريح شيوه نامه ابلاغي وزارت در اين خصوص، ۱۵ شهريور را زمان آغاز فعاليت مدارس اعلام کرد و افزود: با تمهيد مقدمات صورت گرفته و پيگيري اقدامات در موضوعات ثبت نام، ثبت سفارش کتاب‌هاي درسي دانش آموزان، ساماندهي نيروي انساني، فضا و تجهيز و ... در قالب کارگروه‌هاي هفتگانه پروژه مهر، استان براي بازگشايي مدارس آمادگي کامل دارد.

مديرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به فعاليت شوراي پشتيباني سواد آموزي به منظور پيگيري برنامه‌هاي اين حوزه، تحقق اهداف و برنامه‌هاي سواد آموزي را نيازمند همراهي و همکاري دستگاه‌ها و شرکاي برون سازماني دانست و با بيان اينکه، کردستان جزو استان‌هايي است که برنامه شتاب بخشي سواد آموزي بايد در آن اجرايي شود، وضعيت سواد استان را نيازمند پيگيري دانست.

قرباني با بيان اينکه در رنج سني ۳۵ تا ۵۰ سال جامعه هدف، وضعيت سواد استان نسبت به کشور پايين‌تر است، به اقدامات انجام شده در راستاي انسداد مبادي ورودي بي سوادي پرداخت و گفت: در حال حاضر در گروه سني ۱۰ تا ۴۹ سال و جامعه هدف استان، تعداد ۵۰ هزار نفر بي سواد داريم که براي با سوادي آن‌ها بايد برنامه‌ريزي و تلاش کنيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online