ایسنا/ معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با بیان اینکه تلاش شده که رویکرد کمیته انضباطی این دانشگاه به حفاظتی و ارشادی تغییر پیدا کند و در این باره در کیفیت احکام صادره رتبه اول را کسب کرده‌ایم، گفت: از سال ۹۲ تاکنون هیچ دانشجوی انضباطی اخراج شده از این دانشگاه نداشته‌ایم.

کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با اشاره به تحصیل بیش از ۱۰ هزار دانشجو در ۱۸دانشکده علوم پزشکی شیراز، گفت: خوشبختانه در امور صنفی به این دلیل که دانشجویان در تصمیم گیری‌ها نقش داشتند، کمترین اعتراض را داشته‌ایم.
عزیزی با اشاره به تفاوت خوابگاه‌ها از نظر شاخص کیفیت گفت: در سال ۹۲ حدود ۷۰ درصد خوابگاه‌ها امکانات مطلوب داشتند که در سال ۹۸ به ۸۰ درصد رسیده و همچنین در زمینه خوابگاه‌های ایمن نیز در سال ۹۰ حدود ۵۰ درصد خوابگاه‌ها ایمن بود که درسال ۹۸ به ۹۰ درصد رسیده است.
به گفته او، شاخص مدت زمان انتظار برای دریافت وام‌های دانشجویی از جمله وام مسکن، ازدواج و... در سال ۹۲ در میانگین انتظار ۳ ماه بوده که درسال ۹۸ به یک ماه رسیده است.
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر به طور میانگین یک میلیون و ۳۰۰ هزار پرس سالانه غذای دانشجویی تهیه می‌شود. در سال ۹۲ حداکثر ۴۰ درصد دانشجویان از وعده ناهار دانشگاه استفاده می‌کردند که در سال ۹۸ به ۵۰ درصد رسیده است.
عزیزی افزود: اولین دانشگاه علوم پزشکی هستیم که آشپزخانه تمام صنعتی دارد و مزایای زیادی از جمله افزایش کیفیت غذا، کاهش نقش افراد در تهیه غذا و صرفه جویی در حامل‌های انرژی حاصل شده است.
او با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در حوزه بهداشت و درمان و فعالیت ۱۳ گروه جهادی از اساتید و دانشجویان در این زمینه گفت: در سال ۹۸، ۵۳۳ نفر اساتید و دانشجویان در اردوهای جهادی مشارکت داشتند و ۴۶ هزا و ۴۰۰ نفر خدمت ارائه دادند که عمده این خدمات دندانپزشکی، چشم پزشکی ،اطفال، پوست و زنان و زایمان بوده است.
عزیزی با بیان اینکه در بخش تربیت بدنی در دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی کشور ورزش شیراز یک ورزش برند محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: هرساله المپیاد ورزشی دانشجویان برگزار می‌شود و در سال ۹۰ تا ۹۸، در ۵ دوره متوالی دختران دانشگاه‌های علوم ‌پزشکی شیراز قهرمان کشور شدند. 
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز با بیان اینکه در سال ۹۰ تعداد جلسات مشاوره دانشجویی ۸۰۰ جلسه بوده که در سال ۹۸ به بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مشاوره رسیده است، خاطرنشان کرد: همچنین خدمات پزشکی ارائه شده درسال ۹۲،  ۲۹۹ مورد بوده که درسال ۹۸ به بیش از هزار و ۸۰۰ مورد رسیده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online