باشگاه خبرنگاران/ نماينده مردم قزوين، البرز و آبيک در مجلس شوراي اسلامي گفت: پايين بودن بودجه استان يک معضل است که بايد به آن نگاه منطقي و عقلاني شود.

لطف اله سياهکلي نماينده مردم قزوين، البرز و آبيک در مجلس شوراي اسلامي گفت: موضوع پايين بودن بودجه استان يک معضل است که بايد به آن نگاه منطقي و عقلاني شود.

وي افزود: آب شرب استان از آب‌هاي زير سطحي تامين مي‌شود در حالي که ما فقط ۲۰ کيلومتر با آب الموت و طالقان فاصله داريم و چطور مي‌شود از اين فاصله آب مورد نياز تامين نشود.

نماينده مردم قزوين، البرز و آبيک در مجلس به جاده قزوين به تنکابن اشاره کرد و گفت: استان قزوين در اين طرح مشکل زيست محيطي ندارد و درخواست داريم که کارگاه‌هاي فعال در اين پروژه غير فعال نشود تا پروژه پيش رود.

سياهکلي در ادامه خواستار ايجاد استخر‌هاي کشاورزي در روستا‌ها شد و گفت: هر استخر با هزينه کم باعث ايجاد ۲۰ تا ۵۰ شغل در هر روستا مي‌شود.

وي افزود: وضعيت جاده‌هاي استان بسيار نامناسب است و براي آن ۸۰۰ ميليارد اعتبار لازم است که اگر ۱۰۰ ميليارد داده شود مي‌توان با استفاده از امکانات داخلي به اندازه ۴۰۰ ميليارد کار کرد و ۵۰ درصد از راه‌ها را بهسازي کرد.

ديگر نماينده قزوين، البرز و آبيک هم گفت: در توليد محصولات کشاورزي سهم زيادي داريم، اما در بودجه و انتقال آب کشاورزي مردم ما در محروميت به سر مي‌برند.

محمدبيگي گفت: ما بسته‌هاي معيشتي نمي‌خواهيم براي ما آب برق گاز بياوريد مردم خودشان بهتر کار مي‌کنند.

وي تاکيد کرد: تکليف بيمارستان ۷۰۰ تخت خوابي را روشن کنيد کمتر از نصف ضريب تخت بيمارستاني داريم.

نماينده قزوين، البرز و آبيک در مجلس گفت: بيمارستان شهيد رجايي دوسال تخصيص نگرفته و مرکز ۲۲ ميليون تردد است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي قزوين هم گفت: استان دچار کمبود تخت بيمارستاني است ميانگين تخت در استان يک و ۵۱ صدم، اما در کشور يک و هشتاد و پنج صدم است.

نامدار افزود: در کشور ۱۰۰ هزار تخت توزيع شد، اما سهم استان از اين ميزان صفر بود.

وي گفت: در حال حاضر با اضافه کردن شصت تخت در آي سي يو‌ها تعداد تخت‌هاي بيمارستاني ما به دو هزار و شش تخت رسيده است.

نماينده قزوين، البرز و آبيک در مجلس گفت: مشکل بعدي بيمارستان تروماي استان شصت سال از ساخت آن مي‌گذرذ و چند باز دچار آتش سوزي شده است که براي انتقال آن نيازمند بودجه هستيم.

نماينده مردم بويين زهرا در مجلس شواري اسلامي هم با اشاره به وضعيت راه‌ها گفت: حمل و نقل ريلي مي‌تواند بار ترافيک را کاهش دهد.

عباسپور همچنين به کمبود ۲۰ ميليارد توماني براي راه اندازي تصفيه خانه، چالش تامين آب‌هاي روستايي و انتظار بهره برداري از سد بالاخانلو اشاره کرد.

نماينده مردم تاکستان در مجلس هم گفت: سه رديف بودجه ما از بين رفته است مانند دانشکده فني، آب شرب تاکستان و ۵ هزار ميليارد اعتباري که در لايحه بودجه براي راه آهن قزوين انزلي در نظر گرفته شده بود، اما حدود ۲۰۵ ميليارد تومان از آن پرداخت شد.

رجب رحماني افزود:مشکل کم آبي استان را آب الموت رود حل مي‌کند که اعتبارات کمي هم نياز دارد.

به گفته وي؛ توليد کشمش و پيله‌هاي کرم ابريشم رونق گرفته، اما کشمش توجيه اقتصادي ندارد و هزينه‌هاي توليد بالاست با اين شرايط ۳۰ هزار هکتار شغل از بين مي‌رود.همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today