مهر/ مدیرکل آب و فاضلاب استان سمنان با بیان اینکه شاهرود دچار تنش آبی شدید است، گفت: حفظ منابع موجود و انتقال آب قطری و سد کالپوش به این شهرستان می‌تواند بخشی از این تنش‌ها را کاهش دهد.

محمد طاهری، مدیرکل آب و فاضلاب استان سمنان با بیان اینکه خشکسالی یکی از مهمترین دغدغه‌های استان محسوب می‌شود، بیان کرد: این شهرستان در سال‌های اخیر دچار تنش آبی شدید است.

وی با بیان اینکه در راستای کاهش تنش آبی در شاهرود اقدامات خوبی صورت گرفته که توانسته برخی از مشکلات حوزه آبرسانی را کاهش دهد، تاکید کرد: انتقال آب قطری و همچنین سد کالپوش به شاهرود می‌تواند بخشی از مشکلات آب شهرستان را کاهش دهد.

مدیر آبفای استان سمنان با اشاره به اینکه خوشبختانه در مجموع اقدامات توانست در بحث کاهش تنش آبی اثر گذار باشد، تاکید کرد: راه کارهای کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت مانند لایروبی قنوات، حفر چاه‌ها، انتقال آب بین حوزه‌ای و… در دستور کار قرار دارد.

طاهری با بیان اینکه در هفته دولت ۵۴ پروژه حوزه آب و فاضلاب در سطح استان سمنان به بهره برداری می‌رسد، گفت: نگاه آبفا در خصوص این طرح‌ها، ارتقای آبرسانی به صورت کیفی و کمی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today