فارس/ آبرساني به بيرم لارستان يکي از پرونده‌هاي جنجالي سال جاري است که بارها راجع‌ به آن بحث و گفتگو شده است؛ پرونده‌اي که حکايت از روزهاي داغ تابستاني دارد که با چاشني بي‌آبي هم همراه است.

آبرساني به بيرم لارستان يکي از پرونده‌هاي جنجالي سال جاري است که بارها راجع‌ به آن بحث و گفتگو شده است. پرونده‌اي که حکايت از روزهاي داغ تابستاني دارد که با چاشني بي‌آبي هم همراه شده است.
در هفته‌اي که گذشت، روابط عمومي آبفا فارس مصاحبه‌اي مبني بر اينکه «آب شرب بيرم مشکلي ندارد و از کيفيت مطلوبي برخوردار است» انجام داد که اين مصاحبه واکنش صريح شوراي شهر بيرم را در پي داشت.
در پي صدور اين بيانيه مبني بر اينکه، چرا نتايج آزمايش‌هاي ميکروبي و شيميايي آب شرب بيرم منتشر نمي‌شود؟ آيا از آمار بيماران مبتلا به سرطان گوارشي، کليوي و دياليزي که خانواده‌هاي زيادي را در اين منطقه داغدار کرده اطلاع داريد؟
پس از اين اتفاق، مديرعامل آبفاي فارس به بيرم سفر کرد و از نزديک وضعيت آبرساني در آن منطقه را مورد بررسي قرار داد.
بر اساس بيانيه شوراي شهر بيرم در خصوص مشکلات آب شرب منطقه، آنچه مشخص است اينکه هر کس که قطره‌اي نوشيد به تلخي و شوري آب يا املاح گچ و رسوب آن به بُحرانِ ته‌مانده آب سفره‌هاي زيرزميني بيرم پي برد.
اما چه شده که از نتايج آزمايش‌هاي ميکروبي چاه‌هاي آب شرب بيرم(که توسط شبکه بهداشت لارستان) و آزمايش شيميايي(توسط آبفاي شهري) ماهانه انجام مي‌پذيرد آمار و ارقامي نيست.
مديرعامل آبفا فارس در اين باره گفت: اعلام اين مطلب که آب شرب بيرم مشکلي ندارد مربوط به مخازن آب‌شيرين‌کن است که مورد تاييد ما است اما قابل شرب نبودن آب شبکه آن منطقه ادعايي درست و منطقي است.
علي بوستاني ضمن اشاره به اينکه آب‌شيرين‌کن‌ها تحت کنترل و نظارت بوده و هيچ مشکلي براي شرب ندارد، افزود: قبول داريم که آب شبکه شهر بيرم براي نوشيدن مناسب نيست اما براي مصارف بهداشتي مي‌توان از آن استفاده کرد و مشکلي ندارد.
وي همچنين در پاسخ به اينکه آب شبکه بيرم همچنان درگير افت فشار است، اذعان داشت: افت فشار که امري طبيعي است و حتي در خود شيراز هم ما با افت فشار مواجه هستيم.
بوستاني پيرامون تامين زمان بهره‌برداري از چاه‌هاي بيرم جهت تامين آب شرب گفت: کف‌شکني در حال انجام است و به زودي شاهد بهره‌برداري از آن هستيم اما نمي‌توان زمان دقيق اتمام عمليات کف‌شکني را اعلام کرد.
گفتني است مدير روابط عمومي آبفا فارس نيز ضمن اعلام اين‌که منظور از کيفيت آب شرب بيرم در مصاحبه اخير وي، آب موجود در آب‌شيرين‌کن‌ها بوده است، به دليل ايجاد سوءتفاهم از مردم اين منطقه عذر‌خواهي کرده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online