باشگاه خبرنگاران/ روايت خواندني از محبوبه رضايي همسر شهيد مدافع حرم حبيب الله ولايي را از نظر مي‌گذرانيد.

حبيب الله سال ۱۳۴۸ در روستاي سنگ بست آمل متولد شد؛ و از وقتي خود را شناخت و به سن نوجواني رسيد آرزويي داشت که براي رسيدن به آن سال‌ها تلاش کرده بود. از ۱۵ سالگي درسش را رها کرد و رفت تا براي خواسته اش در جبهه‌هاي نبرد، بجنگد. اما قسمت بود حالا حالا بماند و براي خدا کار کند. جنگ تحميلي که تمام شد حبيب الله به سپاه رفت و با پوشيدن لباس سبز اين نهاد مقدس شب و روز در مرز‌هاي کشور با دشمنان کشورش جنگيد. ۲۴ ساله که شد حس کرد حالا آرزوهايش دوتا شده. او محبوبه را دوست داشت و از خدا خواسته بود قسمتشان با هم بودنشان باشد. خدا آرزوي دوم او را اول اجابت کرد و سال ۷۲ با محبوبه رضايي ازدواج کرد. حالا حبيب الله مانده بود و يک زندگي عاشقانه و آرزوي ديرينه‌اي که او را همچنان سرگشته مرز‌هاي کشور کرده بود.  

جنگ سوريه که شروع شد حبيب الله ولايي به آنجا رفت تا جهادش را در سرزمين شام ادامه دهد، اما مجروح شد و مجبور شد برگردد به ايران. سال ۹۶ هم خدا حبيبش را به آرزوي اولش رساند و او شهيد شد.  

آنچه خواهيد خواند روايتي  کوتاه از از ديدار همسر شهيد مدافع حرم حبيب الله ولايي  با حاج قاسم است:

من خيلي دوست داشتم حاج قاسم را ببينم. ما دوبار بعد از شهادت حبيب الله حاج قاسم را ديده بوديم. يکبار در پادگان امام علي(ع) تهران، سه ماه بعد از اينکه حبيب الله شهيد شده بود و يکبار هم مصلاي بابل.

دفعه اول ما مشهد بوديم از آنجا با ما تماس گرفتند که ديداري با حضور حاج قاسم فراهم شده که از شما هم دعوت شده در اين مراسم شرکت کنيد. وقتي رفتيم بعد از سخنراني حاج قاسم نزد خانواده شهدا آمد و تک به تک خانواده‌ها را ديد. ورودي گوشي‌ها را مي‌گرفتند، من گوشي خودم را تحويل دادم اما گوشي حاجي داخل کيفم بود که از آن استفاده نمي کردم. سردار سليماني همسرم را به خوبي مي‌شناخت چون حبيب الله نيروي خودش بود. وقتي ما را ديد خيلي با مهدي شوخي کرد.

مهدي گفت: سردار مي‌توانيم با شما عکس بيندازيم گفت: چرا نمي شود؟ به خواهرت هم بگو بيايد با ما عکس بيندازد. مهدي خنديد گفت: سردار ايشان مادرم هستند نه خواهرم. سردار هم با تعجب خنديد و گفت مگر مي شود؟ و اندازه دختر من است! بعد از من پرسيد: کي ازدواج کرديد کي بچه آورديد؟ خلاصه سه نفري با هم عکس انداختيم. آنجا سردار از ذکاوت و اخلاص شهيد ولايي خيلي تعريف کرد. 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran