ايرنا/ مدير جهاد کشاورزي خلخال گفت: در اثر وقوع حوادث قهري همچون بارش برف، باران، تگرگ، وقوع طوفان و جاري شدن سيل در سال جاري بيش از ۸۶۳ ميليارد ريال به محصولات کشاورزي و باغي اين شهرستان خسارت وارد شد.

بهبود عليزاده، مدير جهاد کشاورزي خلخال در اين باره اظهار کرد: بارندگي، تگرگ و وقوع طوفان و سيل هفته جاري نيز ۳۳ ميليارد ريال خسارت به بخش کشاورزي و باغي اين شهرستان وارد کرد.
وي اظهار داشت: اين خسارت‌ها شامل از بين رفتن محصولات سردرختي باغ‌هاي ميوه همچون گردو و سيب و همچنين گندم و صيفي‌جات در مزارع کشاورزي است که با اعزام کارشناسان مديريت جهاد کشاورزي به مناطق سيل‌زده و آسيب‌ديده از توفان و سيل برآورد شده است.
وي با بيان اينکه در جريان بارندگي شديد باران و جاري شدن سيل در مردادماه امسال نيز باغ‌هاي ميوه بخش خورش‌رستم خلخال آسيب ديده و بيش از هشت ميليارد ريال خسارت از جانب حوادث قهري به باغداران اين بخش وارد شد، گفت: بيشترين خسارات وارده از جانب تگرگ و وقوع توفان و سيل روز شنبه هفته جاري متوجه بخش کشاورزي و باغي بخش مرکزي اين شهرستان شد.
وي با اشاره به اينکه سيل ناشي از طغيان رودخانه‌ها بخش وسيعي از مزارع کشاورزي را زير آب برده است، افزود: سيلاب حاصل از باران و تگرگ علاوه بر تخريب بندهاي انحرافي آب کشاورزي وارد کانال‌ها و نهرهاي هدايت آب مزارع و باغ‌هاي ميوه شده و اين کانال‌ها را مسدود کرده است.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today