فارس/ دادستان فیروزکوه گفت: کامیون داران به اضافه شدن مبلغ پنج هزار تومان در هر سرویس اعتراض داشتند و پس از برگزاری نشست و بررسی لازم به این نتیجه رسیدیم که مبلغی که از راننده‌ها گرفته می‌شود هیچ مبنای قانونی ندارد.

عباس رضایی دادستان فیروزکوه با اشاره به اعتصاب کامیون داران فیروزکوه اظهار کرد: روز دوم شهریورماه کامیون‌داران فیروزکوه نسبت به اضافه شدن مبلغ پنج هزار تومان در هر سرویس اعتراض کردند.

وی افزود: به کامیون‌داران اعلام شده بود که مبلغ پنج هزار تومان در هر سرویسی که می‌برید باید پرداخت شود که کامیون‌داران نیز از نهاد صنفی خود پیگیری کردند که متأسفانه جوابی به این عزیزان داده نشد و در نتیجه دو روز پیش به ما اطلاع دادند که راننده‌ها با پارک کامیون‌های خود از میدان امام علی فیروزکوه به سمت شمال و بالعکس اعتراض کردند.

دادستان فیروزکوه ادامه داد: به محض اطلاع سریع به محل رفته و در بین کامیون‌داران حاضر شدیم و بعد از صحبت با آن‌ها متوجه شدیم حق دارند و قول پیگیری دادیم و این عزیزان نیز حرف ما را زمین نگذاشتند و محل را ترک کردند.

رضایی خاطرنشان کرد: دیروز ما در نشستی با حضور نمایندگان راننده‌های فیروزکوه و نماینده انجمن اصناف کامیون‌داران و انجمن صنفی مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل دماوند و فیروزکوه به این نتیجه رسیدیم که مبلغی که از راننده‌ها گرفته می‌شود هیچ مبنای قانونی ندارد و دستور دادیم که اجازه اخذ این مبلغ را ندارند.

وی عنوان کرد: در رابطه با نوبت‌دهی نیز رانندگان فیروزکوه اعتراض داشتند که ما رئیس انجمن صنفی رانندگان را ملزم کردیم که با رعایت حق تقدم نوبت دهی انجام شود و به رانندگان خارج از شهرستان نیز نوبت داده شود و تفاوتی قائل نشوند.

دادستان فیروزکوه یادآور شد: یک مبلغ ١/۵ درصدی نیز چند سال به صورت خودسرانه و اضافه از راننده کامیون‌های فیروزکوه دریافت می‌شد که ما سه روز به شرکت تعاونی کامیون‌داران فرصت دادیم تا مجوزهای خود را ارائه دهند و در غیر اینصورت ما آن را هم رفع اثر می‌کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran