فارس/ مدیر منطقه چهار آتش‌نشانی مشهد از نجات سه نفر از جمله یک کودک از میان شعله‌های آتش و دود توسط آتش‌نشانان در پی وقوع حریق، یک منزل مسکونی چهار طبقه در بلوار شهید شیرودی این شهر خبر داد.

سرآتشیار مجید فرهادی، مدیر منطقه چهار آتش‌نشانی مشهد اظهار کرد: صبح امروز سه‌شنبه چهارم شهریور ماه ۹۹ در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی و گرفتار شدن سایر ساکنان این مجتمع در داخل آتش و دود، ستاد فرماندهی آتش نشانی بلافاصله گروه‌های نجات و اطفاء حریق ایستگاه‌های ۲۴، ۲۰و ۲ را به محل حادثه واقع در بولوار شهید شیرودی اعزام کرد.

وی افزود: با حضور نجاتگران و آتش‌نشانان در محل مشخص شد، حریق در یک واحد مسکونی در طبقه سوم یک ساختمان ۴ طبقه به وقوع پیوسته و ۳ نفر از ساکنان شامل یک کودک، یک خانم و یک آقا که همگی از ساکنان این آپارتمان بودند در طبقات بالایی گرفتار دود شده‌اند، که آتش‌نشانان و نجاتگران بلافاصله در عملیاتی همزمان نسبت به نجات افراد و اطفاء حریق ساختمان اقدام کرده و پس از دقایقی نیروهای امدادی ضمن نجات و انتقال محبوس شدگان به مکان امن، آتش‌سوزی این منزل را نیز مهار کردند.

مدیر منطقه چهار آتش‌نشانی مشهد ادامه داد: در پی این آتش‌سوزی بخشی از یک واحد مسکونی ۷۵متری در درون این مجتمع آسیب دید و سایر طبقات نیز دچار دودگرفتگی شدند که آتش‌نشانان و نجاتگران پس از ایمن‌سازی کامل محل حادثه و انجام عملیات تهویه در محل آتش‌سوزی به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌های خویش مراجعت کردند.

فرهادی خاطرنشان کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد این ساختمان مسکونی دارای سیستم اطفای حریق بوده اما متاسفانه غیرفعال است.

شایان ذکر است؛ علت دقیق وقوع این آتش‌سوزی توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar