فارس/ رييس سازمان نظام مهندسي معدن هرمزگان گفت: اينکه گفته شود همه معادن شن و ماسه رودخانه‌اي 6 برابر حدمجاز برداشت داشته‌اند حرف غيرکارشناسي است چرا که همه اين معادن داراي مسؤول فني هستند و هر تخلفي را به سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش مي‌کنند.

محمد مقيمي نوه، رييس سازمان نظام مهندسي معدن هرمزگان اظهار کرد: سازمان نظام مهندسي معدن، سازماني فني و علمي است که بر مبناي قانون از سال 1381 تشکيل شده است و مهم‌ترين رسالت اين سازمان توسعه بهره‌وري از مواد معدن، جلوگيري از برداشت غيراصولي معادن، افزايش توانايي علمي و فني و تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وي افزود: اين سازمان در هرمزگان داراي 717 نفر عضو در رشته‌هاي اصلي معدن، زمين شناسي، نقشه‌برداري و متالوژي است که از اين تعداد 193 نفر داراي پروانه اشتغال به‌کار حرفه‌اي از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

مقيمي ادامه داد: استان هرمزگان داراي 256 معدن و 63 مجوز برداشت است که تمامي اين معادن و مجوز برداشت‌ها زير نظر مسؤولين فني اين سازمان در حال نظارت بر اصول فني استخراج و همچنين جلوگيري لازم از برداشت‌هاي غيراصولي هستند و از طرفي گزارشات مسؤولين فني به‌صورت ماهيانه به سازمان صمت ارائه مي‌شود.

رييس سازمان نظام مهندسي معدني هرمزگان در خصوص معادن شن و ماسه که در بستر رودخانه فعاليت مي‌کنند، نيز گفت: همه فعاليت‌هاي استخراجي اين معادن زير نظر مسؤولان فني واجد الشرايط اين سازمان بر اساس رعايت اصول فني استخراج کنترل مي‌شود و در صورتي که موردي بيش از حد مجاز برداشت صورت گرفته باشد قطعا اين مسئولان فني معدن ضمن توصيه به بهره‌برداران گزارش آن را به سازمان صمت ارائه مي‌کنند و کارشناسان سازمان صمت در اين خصوص اقدامات قانوني را به‌عمل مي‌آورند.

وي خاطرنشان کرد: اينکه گفته شود همه معادن شن و ماسه رودخانه‌اي 6 برابر حد مجاز برداشت داشته‌اند، حرف غيرکارشناسي است و اگر مورد خاصي اتفاق بيافتد، نمي‌توان آن را به همه معادن استان تعميم داد و از طرفي باعث تشويش اذهان عمومي و از طرفي ديگر به اشتغال استان و ماهيت عملکرد مسؤولان فني خدشه وارد مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today