ايرنا/ استاندار همدان گفت: با بهره‌برداري از چهار گاوداري ۶ هزار راسي، اين استان قطب توليد گوشت و لبنيات در غرب کشور مي‌شود.

سيدسعيد شاهرخي، استاندار همدان در اين زمينه اظهار کرد: چهار طرح گاوداري ۶ هزار راسي توسط سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) در استان احداث مي‌شود که با بهره‌برداري از آنها توليد گوشت و شير افزايش خواهد يافت.
استاندار همدان اضافه کرد: يکي از سياست‌هاي جدي ما براي حمايت از توليد، ايجاد اشتغال و بالابردن معيشت مردم علاوه بر حمايت از واحدهاي توليد و بازگرداندن واحدهاي راکد به چرخه توليد، حمايت و جذب سرمايه‌گذار جديد است.
وي خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶ هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان سرمايه‌گذاري توسط دولت و بخش خصوصي به صورت مشترک در استان همدان انجام شد.
شاهرخي ادامه داد: استفاده از ظرفيت بخش خصوصي وسرمايه گذاري توسط دولت امسال نيز پيگيري شد و يکي از اقدامات خوب صورت گرفته، مشارکت و سرمايه‌گذاري شستا (شرکت سرمايه گذاري تامين اجتماعي) است که پنج طرح را در استان اجرا مي کند.
استاندار همدان گفت: عمليات اجرايي سه طرح آغاز شده و پنجشنبه اين هفته و همزمان با هفته دولت نيز عمليات اجرايي ۲ طرح ديگر آغاز مي‌شود.
شاهرخي با بيان اينکه ارزش اين طرح‌ها  بيش از هزار ميليارد تومان است افزود: فرآوري سنگ دولوميت در شهرستان نهاوند يکي ديگر از طرح هاي شستا است که اجراي اين طرح منجر به استحصال منيزيم خواهد شد.
وي يادآوري کرد: روزهاي دوشنبه هر هفته با سرمايه گذاران نشست هاي مختلفي برگزار مي شود و از سرمايه‌گذاراني که هم حافظ محيط زيست همدان باشند و هم سرمايه‌گذاري پاک ايجاد کنند و موجب اشتغالزايي براي جوانان شوند حمايت مي‌شود.

  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today