ايرنا/ معاون امور عمراني استانداري خوزستان گفت: سازمان فروش اموال تمليکي بايد هرچه سريعتر هرگونه اقدام در خصوص اسناد مالکيت کوي مدرس اهواز(خروسي) را متوقف کند.

فاضل عبيات، معاون امور عمراني استانداري خوزستان با بيان اينکه سازمان فروش اموال تمليکي در اقدامي زمين‌هاي منطقه کوي مدرس اهواز را دولتي اعلام کرده، بيان کرد: تا تعيين تکليف دقيق و کارشناسي موضوع مالکيت اين زمين‌ها در استان، همه دستگاه‌هاي اجرايي از جمله سازمان فروش اموال تمليکي بايد هرگونه اقدام در رابطه با منازل منطقه را متوقف و يا نسبت به رضايت اهالي منطقه اقدام کنند.
وي ادامه داد: تعيين تکليف در اين خصوص، به مديريت اجرايي شهرستان اهواز و استان خوزستان است که بررسي لازم در اين رابطه از هفته جاري همزمان با بازديدي که از منطقه صورت گرفت، آغاز شده است.
معاون امور عمراني استانداري خوزستان اضافه‌کرد: در اين رابطه يک نشست کارشناسي نيز در استانداري خوزستان برگزار شد تا موضوع با جديدت دنبال شود که نتيجه آن توقف اقدامات همه دستگاه‌هاي اجرايي در خصوص موضوع اسناد مالکيت واحدهاي مسکوني کوي مدرس اهواز تا تعيين تکليف نهايي است.
عبيات، با تاکيد بر اينکه اين منطقه يکي از مناطق قديمي شهر اهواز است، ادامه داد: هدف از پيگيري‌هاي در حال انجام توسط مجموعه مديريت ارشد استان، تامين خواسته اهالي منطقه است.
بر اساس اين گزارش، کوي مدرس (منطقه خروسي) يکي  مناطق حاشيه اهواز است که  به گفته اهالي اين منطقه حدود ۶۰ تا ۷۰ سال قدمت دارد و بالغ بر يک هزار و ۲۰۰ خانوار در ين منطقه سکونت دارند.اهالي اين منطقه مي گويند املاک خود را در دهه ۴۰ و ۵۰ از شخصي بنام آقاي خروسي خريداري کرده‌اند.
نام گذاري اين منطقه به "خروسي" به اين دليل است که  مالک بخش بزرگي از املاک و زمين‌هاي اين منطقه شخصي بنام خروسي بود که املاک خود را به اهالي منطقه فروخت و در ازاي ملک برگه اي به عنوان سند خريد بين مالک(آقاي خروسي) و خريدار صادر شد که برخي از اهالي همچنان اين برگ‌ها را نزد خود نگه‌ داشته‌اند.
برخي دستگاه‌ها معتقد هستند که املاک اين منطقه توسط اهالي تصرف شده که با توجه به قرار گرفتن اقامتگاه‌هاي  غير رسميِ حاشيه شهر اهواز  در محدوده شهري و همچنين استفاده ساکنان از خدمات شهري، لازم است اهالي منطقه پس از طي مراحل قانوني براي سند دار کردن املاک خود اقدام کنند.
 
 
  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today