باشگاه خبرنگاران/ مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان جنوبي گفت: نرخ خاموشي ناشي از عمليات اجرايي و خاموشي‌هاي ناخواسته در استان يک هفتم ميانگين کشوري است.

دادگر، مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان جنوبي خراسان جنوبي گفت: ۱۰۰ درصدي برق شهر‌هاي استان و ۹۹.۹درصد روستاهاي استان تحت پوشش شرکت برق هستند.
او در خصوص شاخص‌هاي کيفي ارائه خدمات در استان افزود: نرخ خاموشي ناشي از عمليات اجرايي و خاموشي‌هاي ناخواسته استان به طور ميانگين ۹۹ دقيقه در سال است که يک هفتم ميانگين کشوري است.
دادگر با بيان اينکه درصد تلفات انرژي در استان ۹۶/۶ است که نسبت به ميانگين کشور حدود ۳ درصد کمتر است تصريح کرد: ۳۲۲ نيروگاه خورشيدي در استان وجود دارد که شامل ۳ نيروگاه بزرگ مقياس و ۳۱۹ نيروگاه کوچک مقياس است که به مشترکين تعلق دارد.
مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان جنوبي اظهار کرد: تامين منابع پروژه احداث ۷ هزار و ۵۰۰ نيروگاه خورشيدي با اولويت خانوار‌هاي تحت حمايت کميته امداد انجام شده است.
او ادامه داد: به زودي فاز اول احداث اين نيروگاه‌ها آغاز مي‌شود و درآمدي پايدار با خريد تضميني ۲۰ ساله براي مشترکين خواهد داشت.
دادگر با اشاره به گذراندن تابستان بدون اعمال خاموشي اجباري در استان بيان کرد: هزار و ۲۰۵ تفاهم نامه با مشترکين امضا شده است که بر اساس آن مشترکين به صورت داوطلبانه اقدام به کاهش مصرف برق خود کرده اند.
مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق خراسان جنوبي گفت: ۴۷ ميليارد تومان بدهي مشترکين بخش‌هاي مختلف به اين شرکت است و درخواست مي‌شود مشترکين نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام کنند تا اين شرکت در ارائه خدمات بهتر با مشکل مواجه نشود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today