ايرنا/ فرماندار قصرشيرين گفت: آيين‌هاي عزاداري ماه محرم و ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان در هيات‌هاي مذهبي و مجالس شبانه اين شهرستان با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در حال برگزاري است.

مرادعلي تاتار، فرماندار قصرشيرين روز چهارشنبه افزود: آيين هاي عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابااعبدالله الحسين(ع) در قصرشيرين با حضور گسترده مردم و انبوه عزاداران به صورت شبانه و راس ساعت ۱۰ هر شب برپا مي شود.
وي اظهار داشت: تمامي موازين بهداشتي و فاصله اجتماعي از سوي سينه زنان و زنجيرزنان و همچنين استفاده از ماسک براي حفاظت در برابر بيماري ويروسي کرونا و انتشار اين ويروس از سوي عزاداران رعايت مي شود.
نماينده عالي دولت در قصرشيرين گفت: زنده نگه داشتن ياد و نام امام حسين(ع) و عاشورا يک تکليف براي هر مسلماني است و همه ما وظيفه داريم تا در اين راه تلاش کنيم.  
او ادامه داد: با شيوع کرونا و همه گير شدن اين بيماري ويروسي، متاسفانه بسياري از برنامه هاي مذهبي ما با وقفه مواجه شد ولي در ايام محرم با رعايت کامل پروتکل هاي بهداشتي آيين هاي اين ايام برابر ضوابط خاص و دستور ستاد ملي مديريت کرونا برگزار مي شود.
تاتار افزود: باتوجه به قدرت انتشار بيماري ويروسي کرونا نياز است که همانند شب هاي گذشته بازهم مردم و عزاداران نسبت  به رعايت پروتکل هاي بهداشتي اقدام کنند و در اين رابطه نسبت به سلامت خود و عزيزانشان احساس تکليف کنند.
وي گفت: نظارت شبانه بر هيات هاي عزاداري از سوي مسوولان به صورت مرتب و مستمر انجام مي شود و موارد لازم نيز در جلساتي از قبل به مسوولان هيات هاي مذهبي ارايه شده و اميد است با همکاري و مشارکت خوب مردم شاهد قطع زنجيره انتقال اين بيماري ويروسي باشيم.
آيين هاي عزاداران حسيني در قصرشيرين از شب اول محرم آغاز شده و اين مجالس تا شام غريبان ادامه دارد و نکته حايز اهميت آن حضور مردم در اين آيين ها با استفاده از پوشش ماسک و همچنين رعايت فاصله اجتماعي و توزيع نذورات به شکل ماسک است.
قصرشيرين نزديکترين نقطه کشورمان به کربلاي معلا در غرب کرمانشاه بيش از ۲۷ هزار تن جمعيت و ۱۸۶ کيلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد اين مرزها ۲ مرز رسمي خسروي و پرويزخان فعال است. 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today