صدا و سیما/ سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در حال حاضر ۱۹۰ بیمار مثبت کرونا در خوزستان بستری هستند

رضا نجاتی، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در استان عنوان کرد: در حال حاضر تنها ۱۹۰ بیمار مثبت کرونا در خوزستان بستری هستند در حالی که در پیک بیماری، بیمارستان‌های زیادی درگیر بودند. تا زمانی که یک بیمار نیز در کشور وجود دارد، باید هشدار‌ها داده شود و مردم به این مساله توجه کنند. 
وی افزود: برای ما وجود یک بیمار نیز به معنی وضعیت قرمز است و نباید شرایط عادی تلقی شود. با یک بیمار هم باید ترس داشته باشیم، اما نه استرس و اضطراب.
رضا نجاتی با اشاره به تاثیر اعلام رنگ‌بندی مناطق مختلف از نظر شیوع کرونا در میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: انتظار می‌رود وزارت بهداشت وضعیت و موضوع رنگ‌بندی شهر‌ها را برای مردم تشریح کند تا مردم تصور نکنند رنگ سفید به معنی ریشه‌کن شدن بیماری است.
وی افزود: زمانی که می‌گوییم وضعیت قرمز است مردم می‌گویند بیماری وجود دارد، اما زمانی که اعلام می‌کنیم وضعیت سفید است، مردم می‌گویند بیماری تمام شده است؛ در حالی که این گونه نیست و رنگ‌بندی، تنها موارد بیماری نسبت به هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را مشخص می‌کند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان بیان کرد: افزایش یا کاهش یک یا دو بیمار، باعث تغییر رنگ شهر‌ها می‌شود بنابراین نباید موضوع رنگ‌بندی وضعیت شیوع، موجب شود که مردم فکر کنند خطر کرونا رفع شده است، زیرا همچنان خطر کرونا وجود دارد. 
 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today