ایرنا/ فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از عدم ارائه خدمات به افرادی که دستورالعمل های بهداشتی و اخلاقی را رعایت نمی کنند خبر داد.

سرهنگ علی اصغر جمالی، فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش اظهار داشت: تأمین نظم وامنیت مراسم های عزاداری سالار شهیدان از وظایف اصلی نیروی انتظامی است که انشاالله با مشارکت و همکاری مردم از مأموریت امسال سربلند بیرون خواهیم آمد.

وی افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اخلاقی از سوی مراجعین مراکز پلیس امری ضروری است و به افراد هنجارشکنی که دستورالعمل های بهداشتی و اخلاقی را رعایت نمی کنند هیچ گونه خدماتی ارائه نخواهد شد.

رئیس پلیس کیش تأکید کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط همکاران هم بسیار مهم است و برای خدمت به مردم باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی سرلوحه کار قرار گیرد که این امر وظایف پلیس را در اجرای این مأموریت سنگین و حساس تر می کند.

جمالی خاطرنشان کرد: بهترین راه مقابله با ویروس منحوس کرونا زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که با رعایت این موارد علاوه بر اینکه برای سلامتی خود و دیگران ارزش قائل شده ایم از انتشار آن نیز جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از مردم و هیئت های مذهبی تصریح کرد: در هفت شب گذشته شاهد برگزار مراسمات با رعایت دستور العمل های بهداشتی بوده ایم که برای برپایی هر چه بهتر عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسنی نیز لازم است به نکاتی دقت گردد:

از هر گونه اختلال در نظم عمومی شامل نصب داربست در معابر و پیاده روها که مانع از تردد افراد و مزاحمت برای کودکان، سالمندان، معلولان و جانبازان عزیز شود، پرهیز گردد و مراسمات با توجه به شیوع  ویروس منحوس کرونا بایستی در "اماکن آزاد و فاقد سقف" برگزار گردد.

با توجه به اهمیت و جایگاه فریضه "امر به معروف و نهی از منکر" در مکتب اسلام، انتظار می رود دست اندرکاران محترم هیئت های مذهبی نسبت به برخورد ارشادی و لسانی با مظاهر منکر در پیرامون هیئت ها نقش فعال داشته باشند.

در برپایی هیئات مذهبی و برگزاری مراسم استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، رعایت اصول ایمنی و استفاده از تجهزات مربوطه در راستای جلوگیری از بروز حوادث ناشی از آتش سوزی، اتصال برق و... مورد توجه دقیق قرار می گیرد.

رانندگان وسیله نقلیه هنگام رانندگی به خصوص در طول شب با توجه به سیاه پوش بودن عزاداران حسینی، دقت ویژه ای به عابران پیاده داشته باشند.

بدیهی است ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی طبق روال جاری خود با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم، امنیت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری در در جزیره کیش را بیافزایند، همکاری صمیمانه با خدمتگزاران نیروی انتظامی برای تحکیم نظم و امنیت مورد انتظار است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today