ایرنا/ معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با گذشت بیش‌از دو ماه از تابستان همچنان بارش‌های سامانه مونسون در استان ادامه دارد به طوریکه در شبانه روز گذشته ۵۱ میلی‌متر باران از ایستگاه بارانسنجی «انجیروک» شهرستان مهرستان گزارش شده است.

محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همانطور که انتظار می‌رفت عصر چهارشنبه بر شدت بارش‌های مونسون در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان افزوده شد و در شبانه روز گذشته از حدود ۱۰ ایستگاه بارانسنجی بارندگی گزارش شد.
وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی بیشترین بارش‌ها به ترتیب از ایستگاه‌های «انجیروک» مهرستان با ۵۱، « مچان» سرباز ۲۴، « رئیس آباد» سرباز ۲۲، شهر مهرستان ۱۰.۵ و «سنیب» خاش ۹ میلی‌متر گزارش شده است.
دیانتی گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان تا شرایط برای بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و بارش تگرگ در مناطق مرکزی و نیمه جنوبی استان مهیاست.
وی ادامه داد: با توجه به شدت بارش‌ها احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ و احتمال بروز خسارت وجود دارد.
دیانتی تصریح کرد: توصیه می‌شود در زمان بارش از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و اتراق در حاشیه آنها و رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today