ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: ۳۰ تیم ۲ نفر به صورت مستمر بر نحوه برگزاری آیین‌های ماه محرم متناسب با پروتکل‌های بهداشتی در استان نظارت دارند.

سید راشد جزایری، رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه افزود: طی ۶ شب گذشته در حدود یک هزار بازرسی از هیات‌ها انجام شد که نتایج این بازرسی‌ها نشان از رعایت ۸۳ درصدی پروتکل‌های بهداشتی دارد.
وی ادامه داد:در حالی که تاکنون ۴۶۰ هیات عزاداری در سامانه بیرق ثبت‌نام کرده‌اند و تعهدنامه مربوطه را امضاء کرده‌اند و طی بازرسی‌های به عمل آمده یک هزار و ۳۰۰ نقطه مکان برگزاری آیین‌های عزاداری شناسایی شده است.
جزایری با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی در مراکز شهری بیشتر از مناطق روستایی رعایت شده است، تصریح کرد: در شهرکرد یکی از هیات‌های عزاداری با برگزاری آیین سینه‌زنی در فضای باز و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از جمله حفظ فاصله اجتماعی، رعایت ساعت استاندارد ۲ ساعته، انتخاب همیاران سلامت، کنترل ورودی‌ها، ضدعفونی کردن مکان و مدیریت متمرکز یکی از بهترین هیات‌ها در همین رابطه بوده است که می‌تواند به عنوان الگو در سطح کشور معرفی شود.
رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری افزود: استفاده کردن از ماسک، توزیع نکردن غذای گرم رو باز ، برپا نکردن ایستگاه‌های صلواتی، خودداری از تجمع اطراف هیات‌های عزاداری و رعایت کردن زمان عزاداری، همچنان به هیاتهای عزاداری توصیه می‌شود.
بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday