ايرنا/ رئيس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري با اشاره به ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان گفت: ۳۰ تيم ۲ نفر به صورت مستمر بر نحوه برگزاري آيين‌هاي ماه محرم متناسب با پروتکل‌هاي بهداشتي در استان نظارت دارند.

سيد راشد جزايري، رئيس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري روز پنجشنبه افزود: طي ۶ شب گذشته در حدود يک هزار بازرسي از هيات‌ها انجام شد که نتايج اين بازرسي‌ها نشان از رعايت ۸۳ درصدي پروتکل‌هاي بهداشتي دارد.
وي ادامه داد:در حالي که تاکنون ۴۶۰ هيات عزاداري در سامانه بيرق ثبت‌نام کرده‌اند و تعهدنامه مربوطه را امضاء کرده‌اند و طي بازرسي‌هاي به عمل آمده يک هزار و ۳۰۰ نقطه مکان برگزاري آيين‌هاي عزاداري شناسايي شده است.
جزايري با بيان اينکه پروتکل‌هاي بهداشتي در مراکز شهري بيشتر از مناطق روستايي رعايت شده است، تصريح کرد: در شهرکرد يکي از هيات‌هاي عزاداري با برگزاري آيين سينه‌زني در فضاي باز و رعايت کامل پروتکل‌هاي بهداشتي از جمله حفظ فاصله اجتماعي، رعايت ساعت استاندارد ۲ ساعته، انتخاب همياران سلامت، کنترل ورودي‌ها، ضدعفوني کردن مکان و مديريت متمرکز يکي از بهترين هيات‌ها در همين رابطه بوده است که مي‌تواند به عنوان الگو در سطح کشور معرفي شود.
رييس مرکز بهداشت چهارمحال و بختياري افزود: استفاده کردن از ماسک، توزيع نکردن غذاي گرم رو باز ، برپا نکردن ايستگاه‌هاي صلواتي، خودداري از تجمع اطراف هيات‌هاي عزاداري و رعايت کردن زمان عزاداري، همچنان به هياتهاي عزاداري توصيه مي‌شود.
بر اساس آخرين گزارش ستاد ملي مقابله با کرونا، چهارمحال و بختياري در وضعيت هشدار قرار دارد.
ويروس کرونا که منجر به بيماري نوپديد کوويد ۱۹ شده است، بسياري از کشورهاي جهان درگير کرده است و سازمان بهداشت جهاني را برآن داشته تا وضعيت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگاني از ماسک، رعايت فاصله ۲ متري از يکديگر، شست‌وشوي دست‌ها با آب و صابون، رعايت بهداشت فردي، خودداري از دست دادن‌هاي مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتي است که پزشکان متخصص براي پيشگيري از شيوع اين ويروس توصيه مي‌کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday