تسنیم/ مدیرکل اقتصاد و دارائی خراسان شمالی از بدهی ۳۵۱ میلیاردی ادارات به پیمانکاران این استان خبر داد.

مجید درخشانی، مدیرکل اقتصاد و دارائی خراسان شمالی اظهار داشت: تا پایان بهار امسال بیش از 71 هزار نفر از مردم استان جهت ورود به بازار بورس و خرید و فروش آن در سامانه سجام ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه این رقم در سال گذشته در مجموع به 27 هزار و 286 مورد ثبت‌نام رسید افزود: همچنین در سال 97 تنها 5 هزار و 954 نفر از مردم استان در سامانه سجام جهت ورود به بازار بورس ثبت نام کرده اند، اما در سال جاری این رقم به بیش از 71 هزار نفر رسیده است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی با اشاره به اینکه مجموع حجم کارگزاری‌های استان در سال گذشته در بازار خرید و فروش بورس 113 میلیارد تومان بوده است خاطرنشان کرد: این رقم در 4 ماهه نخست سال جاری در استان به بیش از 145 میلیارد تومان رسیده است و این نشان از پویایی بورس و علاقه مردم به حضور در بازار بورس دارد.

درخشانی در ادامه به بدهی دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران استان خبر داد و در این باره گفت: در حال حاضر بدهی دستگاه‌های اجرایی استان به پیمانکاران و شرکتهای طرف قرارداد با آنها بیش از 351 میلیارد تومان است.

وی از حضور مجتمع پتروشیمی خراسان، شرکت سیمان بجنورد و کارخانه قند شیروان در بازار بورس و نمادهای بورسی خبر داد و گفت: شرکت کیا الکترود شرق به عنوان تنها نماینده استان دارای نماد بورسی در فرابورس است.

مدیرکل اقتصاد و دارائی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به فضای کسب و کار استان گفت: در پایان سال 98 رتبه استان در فضای کسب و کار از 30 به 19 رسید که امیدواریم این روند رو به رشد در سال جاری نیز ادامه داشته باشد همچنین مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه فرآوری معدن و صنایع معدنی به ارزش 8 میلیون دلار در استان از سوی وزارت اقتصاد صادر شده است.

درخشانی در ارتباط با سهام عدالت و با بیان اینکه 73 درصد مردم استان روش غیر مستقیم این سهم را انتخاب کرده‌اند، گفت: 73 درصد مردم معادل 532 هزار نفر از اهالی خراسان شمالی جهت اداره سهام عدالت خود روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که امیدواریم تمامی 731 هزار نفر از مردم استان که دارای سهام عدالت هستند جهت انتخاب هیئت مدیره قوی در سامانه setan.seo.ir ثبت نام کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today