فارس/ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت برای سامان‌بخشی سهام عدالت در استان سمنان به‌زودی ایجاد خواهد شد.

امیر خلیلی‌خواه، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اظهار کرد: این جلسه در خصوص نحوه ساماندهی سهام عدالت برای آن دسته افرادی که روش غیرمستقیم مدیریت سهام خود را انتخاب کرده‌اند، تشکیل شده است.

وی افزود: از ۳۹۰ هزار نفری که سهام‌دار سهام عدالت در استان سمنان هستند، ۷۲ هزار نفر روش مستقیم و حدود ۲۲۰ هزار نفر نیز روش غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: برای سامان‌بخشی سهام عدالت در استان به‌زودی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت ایجاد خواهد شد که ساز و کار آن با شرکت سهام عدالت گذشته قدری متفاوت است و پرتفوی آن توسط سهام‌داران تأمین می‌شود.

خلیلی‌خواه ادامه داد: در ابتدای تیرماه میزان ارزش سهام عدالت برای ۲۲۰ هزار نفر که سهام‌داری غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، رقمی بالغ‌بر دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: این رقم در مقایسه با بودجه استان سمنان رقم بسیار اثرگذار و قابل‌توجهی است که هم مردم را به سمت ورود به بازار سرمایه تشویق می‌کند و از سوی دیگر با توجه به مجوزها می‌تواند در سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ و اثربخش استان مورداستفاده قرار گیرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today