فارس/ مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان گفت: شرکت سرمايه‌گذاري سهام عدالت براي سامان‌بخشي سهام عدالت در استان سمنان به‌زودي ايجاد خواهد شد.

امير خليلي‌خواه، مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان اظهار کرد: اين جلسه در خصوص نحوه ساماندهي سهام عدالت براي آن دسته افرادي که روش غيرمستقيم مديريت سهام خود را انتخاب کرده‌اند، تشکيل شده است.

وي افزود: از ۳۹۰ هزار نفري که سهام‌دار سهام عدالت در استان سمنان هستند، ۷۲ هزار نفر روش مستقيم و حدود ۲۲۰ هزار نفر نيز روش غيرمستقيم مديريت سهام را انتخاب کرده‌اند.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان گفت: براي سامان‌بخشي سهام عدالت در استان به‌زودي شرکت سرمايه‌گذاري سهام عدالت ايجاد خواهد شد که ساز و کار آن با شرکت سهام عدالت گذشته قدري متفاوت است و پرتفوي آن توسط سهام‌داران تأمين مي‌شود.

خليلي‌خواه ادامه داد: در ابتداي تيرماه ميزان ارزش سهام عدالت براي ۲۲۰ هزار نفر که سهام‌داري غيرمستقيم را انتخاب کرده‌اند، رقمي بالغ‌بر دو هزار و ۷۰۰ ميليارد تومان برآورد شده است.

وي خاطرنشان کرد: اين رقم در مقايسه با بودجه استان سمنان رقم بسيار اثرگذار و قابل‌توجهي است که هم مردم را به سمت ورود به بازار سرمايه تشويق مي‌کند و از سوي ديگر با توجه به مجوزها مي‌تواند در سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي بزرگ و اثربخش استان مورداستفاده قرار گيرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today