روابط عمومي شبکه بهداشت و درمان شهرستان ني‌ريز/ با اضافه شدن 7 مورد جديد ابتلا به کرونا ويروس در ني‌ريز، تعداد مبتلايان به اين بيماري به 191 مورد رسيد و بارديگر وضعيت شهرستان زرد شد.

به گفته دکتر داور آل‌داود، رئيس شبکه بهداشت و درمان ني ريز از اين تعداد 5 مورد مرد و 2 مورد زن هستند که دو بيمار کودک در اين بين مثبت شده‌اند.
وي با بيان اين که بيماران جديد از نوزاد تا سن 45 سالگي هستند گفت: بيشتر اين بيماران کودک و نوجوان هستند که به جز يک بيمار، بقيه ساکن شهر ني‌ريز بوده‌اند.
او اضافه کرد: متأسفانه حضور مسافران و مهمانان مختلف و مسافرت به ديگر شهرهاي کشور، عامل اصلي اضافه شدن مبتلايان جديد است که لازم است مردم از پذيرش مهمان از ديگر شهرها خودداري کنند.
دکتر آل‌داود حضور بدون رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در مراسم مذهبي را عامل ديگر افزايش مبتلايان دانست و عنوان کرد: مردم به شدت از حضور در مکان‌هاي شلوغ خودداري کنند.
رئيس شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: در مکانهايي که غذاي نذري توزيع مي‌شود، مردم به منظور خوردن غذا ماسک خود را برمي‌دارند. اين عامل سبب انتقال هرچه بيشتر بيماري مي‌شود. لازم است مردم به شدت از خوردن غذاي نذري و نوشيدني در هيئتها و مکان‌هاي توزيع نذري خودداري کنند.
وي در پايان از مردم خواست تا با رعايت نکات بهداشتي، در برگزار شدن کم خطرتر مراسم محرم امسال کوشا باشند.
گفتني است از 191 مورد مثبت شده کرونا در ني‌ريز، تاکنون 167 مورد بهبود يافته و دو مورد فوتي به ثبت رسيده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online