تسنيم/ سارا شيربيگي، بهترين گلزن ليگ برتر فوتسال گفت: فوتباليست‌ها و فوتساليست‌هاي کرمانشاهي همچون استعدادهاي ساير رشته‌هاي ورزشي به دليل عدم حمايت از اين استان مهاجرت کرده‌اند.

سارا شيربيگي نيز که از اسلام‌آباد غرب کرمانشاه به فوتبال بانوان معرفي شده است سال گذشته در فهرست ده زن برتر فوتباليست دنيا قرار گرفت و امسال براي چندمين فصل پياپي عنوان خانوم گلي رقابت‌هاي ليگ برتر فوتسال را با تيم هيئت فوتبال خراسان رضوي کسب کرد.
سارا شيربيگي اظهار داشت: در استان کرمانشاه به دليل اينکه هيچ تيم فوتسال و فوتبالي در حال حاضر نه تنها در ليگ برتر حتي در ليگ دسته يک و دوم هم وجود ندارد به همين خاطر بازيکنان مجبور هستند به شهرهاي ديگري براي بازي کردن مهاجرت کنند.
وي افزود: در فوتسال به خاطر اينکه قهرمان آسيا هستيم بسياري شوق حضور در اين رشته را دارند و در استان کرمانشاه با توجه به فيزيک بدني که مردم استان دارند استعدادهاي زيادي در اين رشته وجود دارد، که اين امر با توجه به نبود تيم حاضر در ليگ‌هاي فوتبال و تايم‌هاي آموزشي بسيار هدر مي‌رود.
بازيکن تيم‌ ملي فوتسال بانوان در مورد وضعيت فوتبال کرمانشاه گفت: به دليل اينکه من در استان کرمانشاه شاغل نيستم، نمي‌توانم در مورد فعاليت‌هايي که اداره ورزش و جوانان استان و هيئت فوتبال براي فوتسال بانوان انجام داده‌اند صحبت کنم، ولي وقتي تعداد بازيکنان و مربيان شاخص کرمانشاهي در کشور زياد است اما تيمي در کرمانشاه وجود ندارد، ثابت مي‌کند که مسئولان کوتاهي کرده‌اند.
شيربيگي افزود: اين فصل در خدمت تيم هيئت فوتبال استان خراسان رضوي بودم و يکي از بهترين فصل‌هاي خودم را پشت سر گذاشتم و اين تيم با حمايت‌هاي شهرداري و شوراي شهر مشهد کار خود را پيگيري مي‌کرد؛ ولي مديريت تيم با رئيس هيئت فوتبال و دبير آن بود که مدعي اصلي ليگ بود و در کوران مسابقات هم رقيب نداشت.
خانم گل آسيا گفت: در استان کرمانشاه اگر مسئولان هيئت فوتبال بخواهند مي‌توانند شهرداري يا شوراي شهر را مجاب کنند به تيم‌هاي بانوان کمک کنند که اين کار نياز به پيگيري دارد اما تا الان اين پيگيري را از مسئولان مشاهده نکرده‌ام يا اگر پيگيري وجود داشته به نتيجه نرسيده است.
وي خاطرنشان کرد: بنده دوست دارم در شهر خودم بازي کنم اما وقتي در شهر کرمانشاه هيچ تيمي وجود ندارد امثال من تنها راهشان حضور در شهرهاي مختلف و ‌افتخار آفريني براي آن‌ها است، کرمانشاه در سالهاي آينده بازهم استعدادهاي زيادي به تيم‌هاي ملي معرفي مي‌کند و يک نفر بايد تلاش کند اين استعدادها را کنار يکديگر جمع کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today